Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leírná valaki hónapról-hónapra...

Leírná valaki hónapról-hónapra, hogy egy kiskertben mikkel és milyen sorrendben kell permetezni a gyümölcsfákat?

Figyelt kérdés
Ültettünk pár darab gyümölcsfát a kertünkbe, de kezdő kertészek vagyunk, jó lenne szakszerűen védekezni.

2016. márc. 21. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Több ezer növényvédőszer van forgalomban, ilyen leírást nem lehet csinálni, legfeljebb szubjektíven, ki mit szeret, és kinél milyen problémák szoktak jelentkezni.

Ez évjárattól és a kert adottságaitól meg a környéken található gyümölcsfáktól függ, hogy kinek milyen irányban kell nekifogni.


Amit mindenképpen érdemes: ameddig még nem nyílik semmi, akkor - legjobb közvetlenül a barackok nyílása előtt - lemosópermettel leszórsz mindent. (Az oltványok visszavágásán, gondolom, már túl vagy.) Legjobb olyan lemosót használni, amiben van réz, kén, meg olaj, mert ezek mindenféle dolog ellen védenek, ha nem is tökéletesen, de egy egyedszámgyérítést végeznek.

Ősszel, lombhulláskor, még egy lemosás szükséges, ekkor elég rézzel.


Ha megírod, milyen gyümölcsfákat vettél, akkor egy hozzávetőleges listát lehet írni, hogy mik a gyakoribb kór- és károkozók, mikre kell figyelni.

2016. márc. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Sziasztok, jó ez a link a CoraxBio Boxokról, csak így túl általános. Annyit tudok hozzáfűzni, hogy amikor gyümölcsösben dolgoztam, nagyban használtuk a Neviként, Biosolt, Vektafid R-t, Voligop műtrágyákat, jó hatásfokkal, integrált növénytermesztésben. Eddig csak nagy kiszerelésben voltak kaphatóak, gazdák részére. Most már kiskerttulajdonosoknak is elérhető, és mivel a szaktudás itt szerényebb, elérhető a honlapon (meg a dobozokban) a részletes használati utasítás.
2016. márc. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A CoraxBio amit valaki leírt tényleg nem rossz. Van profibb megközelítés, de pont arról szól az egész, mint a kezdő kérdés: betesznek mindent egy dobozba, ami egy évben pl. a gyümölcsfákhoz kell, meg egy részletes útmutatót, hogy mit mikor, hogyan kell kijuttatni. Innentől nem lehet nagyot hibázni, és 95 százalékban mindent megtett az ember, amit meg lehet. A metszés persze nagyon fontos, meg ha valami igazán komoly fertőzés van, akkor durvább szerekre is szükség lehet, de egy ilyen doboz, ahogy néztem, kb. le is fedi az összes teendőt (azért a metszés módja, ideje még nagyon nem mindegy, ennek olvass utána, rengeteg útmutató van a neten, pl. a balintgazda.hu-n. Ez a CoraxBio pont kezdő kertészekre lett szabva. Amit eddig a többiek nem írtak, de talán a leghasznosabb, hogy az oldalukon ingyen adnak személyes tanácsot is a saját szakembereik. Le kell írni a kérdést, és személyesen, e-mail-ben válaszolnak. Szóval ha veszel ilyen dobozt, de valami még nem tiszta, vagy csak egyszerűen megkérdeznél egy szakembert, azt lehet ott is.
2016. márc. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!