Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy Limonellám (citromfa),...

Van egy Limonellám (citromfa), nem teleltem el. Lehet baja? Vagy már el is pusztult?

Figyelt kérdés
Tavaly vettem, szépen virágzott, termett, voltak citromok rajta kb 8db, télen tudatlanságom miatt nem teleltettem el, mert nemtudtam hogy muszaj. Most száraz. ősz végén lehullajtotta az összes levelét azóta semmi. Télen tápanyagot nem kapott csak párszor vizet, 19-20 fokos melegben tartottam. Most kitettem az ablakba kb 23fokon van, de semmi ugyanolyan száraz, virág valamint levél nélküli, szerintem rossz vége lett... esetleg ha valaki tud, segíthetne mitévő legyek, ez az első citromfám. Ha kell képet tudok küldeni! Esetleg ha ismertek valakit aki foglalkozik citrusokkal adhatnátok rá üzenetben Facebook, skype nevet. Telefonszám sajnos nem ér nagyon sokat, mivel külföldön élek. Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm! Amatőrök, azt hallottam, stb hasonló személyek kerüljenek! Csak saját tapasztalattal rendelkezők véleményére vagyok kíváncsi, Köszi!

2016. márc. 21. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

akkor itt érdeklődj

[link]


de májusra már biztos kifog ujra hajtani

2016. márc. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"májusra már biztos kifog ujra hajtani"


Jóember, a limonella örökzöld!

Amikor lehullajtja az összes levelét, akkor nem téli nyugalomba vonul, mint almafa, hanem vége van!

2016. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teleltetés nélkül is meglesz, mivel mindig melegben volt, nem tudja mikor lesz tél, nincs naptárja a telefonban...

De annyi mínusza lehet hogy "kimerül" pihenés nélkül és a jövő évi termésed gyengébb lesz mint előtte volt.

(kivéve a Calamondin ami nem telel)

2021. júl. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!