Kezdőoldal » Otthon » Kert » Őszibarackfáimat szeretném...

Farkas Ákos26 kérdése:

Őszibarackfáimat szeretném permetezni, kombinálhatom-e Score 250 EC és Karate Zeon növényvédő szereket?

Figyelt kérdés
2016. márc. 24. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Minek ezt most kombinálni .
2016. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Őszibarackot szeretném permetezni
2016. márc. 24. 20:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló arra célzott, hogy most még a virágzásban nem szórnánk Karate Zeon-nal az őszibarackot. Az atkák ellen nem hatékony, a méhekre viszont (mérsékelten) veszélyes.

A Syngenta is a barackmolyok áttelelő lárváiból kelt lepkék ellen május közepétől ajánlja a Zeont.

Amúgy keverhetőek.

2016. márc. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amit el tudok képzelni most, mint a Karate Zeon célpontját, az a levéltetű. Nálam is voltak már néhányszor virágnyílás előtt. A tafrina miatt is érdemes lefújni őket.
2016. márc. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vektafid R-et haszáltam, tafrina és vértetű ellen (a papírja szerint atka ellen is jó) persze csak amíg nem nyílnak a virágok. Később már nem lehet őszibarackra fújni.
2016. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Amit el tudok képzelni most, mint a Karate Zeon célpontját, az a levéltetű."


Levéltetű???

Nincs még levele...

2016. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A levéltetűt ez nem érdekli...

Különben van levele, nézd csak meg a kertben, a rügyekből már - összesimulva - 1-2 cm-es levélhegyek bújtak ki mostanra. Ezen kezdenek a frissen előbújt állatkák.

Őszibarackon idén még nem láttam levéltetűt, de a munkahelyemen az almafa már borítva van apró levéltetvekkel, szombaton figyeltem.

2016. márc. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!