Kezdőoldal » Otthon » Kert » Újonnan ültetett alma- és...

Újonnan ültetett alma- és szilvafát hogyan/milyen gyakran kell locsolni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 26. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom szabadgyökerűt kérdezted, és nem a konténerest..


Nos, mint tudod, a szabadgyökerű ültetésénél nem árt egy vödör esővízben áztatni a gyökereket a gödörbeeresztés előtt. Aztán porhanyós föld, vagy zsákos virágföld az áruházból, ezt összekevered pár deka 15-15-15 ös NPK-val, és mehet a gödörbe..majd tíz liter víz a fa köré, hogy iszapolódjuon. Persze ha van esővíz, és nem csapivíz.


kicsit tömöríted a földet, aztán még néhány liter vizecske.


Ha ilyen hideg marad, akkor három nap uán még vagy öt liter a fa köré.

Aztán csak jön a meleg, amikor is kezdenek a rügyek fakadni.


Ilyenkor elegendő hetente egy vödör víz. Virágzáskor hagyd, majd az eső(ha jön)..utána kell hetente egy vödör a meleg , és a száraz levegő függvényében.


Annyit nem árt tudni, hogy van aki elültetéskor piszkosul iszapol, és részéről befejezte. Aztán a természet megoldja.

2016. márc. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm! ;)

áztatás sajna nem volt, de egy kis marhatrágyát raktam a földbe.

utólag lehet valahogy segíteni neki, hogy gyorsabban nőjön?

2016. márc. 26. 17:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sose áztattam és semmi gond nem volt soha. Ha trágyát tettél alá egyenlõre nem kell semmi. A trágyát se kell tulzásba vinni. Én egy marék nitrogén mûtrágyát oldok fel tíz liter vízben és azzal locsolgatom a kis fákat kb ket hetente.
2016. márc. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az áztatás egy kimondottan káros amatőr szokás, mert a gyökérszőrökről leázik az összes oda kötődött talajszemcse, így lassul az eredés. Másrészt, ha vannak a növénnyel szimbiózisban élő mikroorganizmusok, azok is leesnek a talajszemcsékkel együtt, vagy elpusztulnak. Harmadrészt, nem minden fafajta gyökere bírja hosszabb időn keresztül a vízben állást. Negyedrészt, ha biztosított a beiszapolás, akkor főleg semmi értelme nincs az áztatásnak, mert az iszapból (ill. utána az erősen nedves földből) felvesz annyi vizet a növény az elkövetkező hetekben, amennyi kell neki.


Ezután a legközelebbi öntözés nálam június táján szokott lenni, ha nagy a hőség. A nyár folyamán a csemeték kapni szoktak 3-6 öntözést, 10-20 l/alkalom. (Mindegyik telkemen kötött a talaj, homokon nyilván többet kellene öntözni.)

2016. márc. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!