Kezdőoldal » Otthon » Kert » 1 hektár területet mivel...

1 hektár területet mivel lenne érdemes beültetni?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Valószínűleg nagyon olcsón hozzájutunk egy házhoz, amihez van 1 hektár terület. A falu közepén van, a buszmegálló mellett. Befektetési céllal vennénk. Én arra gondoltam, hogy dióval beültetném az egészet, és 5-10 év múlva sokkal többet érne az ingatlan. Egyik ismerősöm diókat ültetett, és nincs vele sok gond. Viszont olvastam, az elmúlt években elég sok diót ültettek. Van esetleg valami más alternatíva, vagy jó lesz a dió? Hosszú távban gondolkozom, amihez kevés pénz befektetés kell.


2016. márc. 29. 17:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Be van vezetve az áram, és egy hagyományos kút is van ott.
2016. márc. 29. 17:24
 2/10 anonim válasza:
sáfrány, a világ legdrágább fűszernövénye
2016. márc. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, csak az a gond, hogy egy kicsit messze van a lakhelyemtől, nem tudok leszaladozni bármikor. Mondjuk amikor ültetési idő van, akkor megtudom azt csinálni, hogy mondjuk egy hónapot egyhuzamban lent vagyok, utána meg fél évig oda sem megyek. De az semmiképp sem lenne jó, ha "kötelezettségem" lenne a növény felé, minden nap locsolás, meg ilyenek, ezek felejtősek. Igazából csak annyi lenne, hogy én kitakarítom az egész területet, meg valamennyire rendbe hozom, beültetem valamikor, és várok hogy mikor jön rá jó ajánlat. Önellátás, gazdálkodás "főállásban", ilyen nem lesz, főleg nem 1 hektáron.
2016. márc. 29. 17:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne csak 1 félét ültess, mert vannak ugye kártevők.
2016. márc. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, én is hallottam, hogy sokezer hektár diót ültettek az utóbbi években.

Jelenleg nagyon nagy a külföldi kereslet a magyar dióra, de ha ezek az új ültetvények beindulnak, hát, ki tudja, egy ilyen kistermelő el tud-e adni egy kilót is.

De még nem is ez a fő baj, hanem hogy ha bármilyen fával ülteted be a kertet, akkor ezzel a lehetséges vevők körét leszűkíted, mert az illető vagy akar ezzel foglalkozni, vagy nem. Lehet, hogy csak odaköltözne, a kertet meg kiadná bérbe mondjuk gabonatermelésre.

Szóval, ha csak maga a terület lenne, akkor könnyebb lenne választani, de így házzal együtt, nem biztos, hogy jól jársz a betelepítéssel. Csak a kert miatt nem sokan akarnak megvenni egy házat is, főleg, ha nem lakik benne senki, és az állaga erősen leromlik.

2016. márc. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehetne fenyőt ültetni, de az idő és pénz befektetés, és évente pár napot foglalkozni kell vele, talaj müvelés, kaszálás, permetezés.Plusz van aki megszivta mert nem tudta eladni, barátoktól hogy kérjen pénzt, ha meg pacra viszed akkor ott az adózás. plusz karácsonykor 3 hét munka van vele legalább. Én tehelyedbe ültetnék akácot, 25 -30 év után lenne 150-300 köbméter fád, nincs vele sok gond, csak pár évig, a gyéritések során is jön ki használható faanyag. Ha netalán van méhész ismerősöd, vagy később te méhészkednél még nagyobb bevételt ralizálhatnál, plusz lenne házad a dolgok tárolásához.

De ha jó a talaj és simán beülteted krumplival akkor abból is lesz pénzed, főleg a mostani burgonya árakon.

Ültethetsz gyümölcs fát is, de azzal tavasszal, öszsel törődni kell, és főzhetsz pálinkát.

Van pár variáció, csak tudni kéne milyen a talaj és terület, pl. a dió tök jó, de nem mindenhol, plusz hova adnád el azt a sok diót ? Vannak dió felvásárlók, csak pucold meg :D

Mindenhez kell befektetés, nemesitett dió fát mit tom 2000 forintért tudsz venni, hektáronként ültetsz 400 darabor az is 80 ezer ft, akác fát is meg kell venned, ha gyümöcsfát ültetsz azt is, ha fenyőfát azt is, plusz a talaj előkészités, permetezés, locsolás kiépitése valamilyen szinten, én a fenyőimet 2 nyáron át locsoltam minden vagy kétnaponta. A locsoláshoz csomó áram elfogy. Mindenképpen 100 ezres nagyságrendű befektetést fogsz csinálni ....

2016. márc. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, a diófáknál elírtad, 800 ezer forint.

Még nincs meg az ingatlan, de jó eséllyel meg lesz. Méhész ismerős van, felajánlotta hogy mehetek hozzá dolgozni, meg adott is egy csomó anyagot róla, csak hát minek foglalkozzak ilyennel, amíg nincs terület? De a méhészkedésből jól meg lehet élni állítólag, de nem is olyan könnyű. Ha meg lesz a terület többet tudok írni.

2016. márc. 30. 16:33
 8/10 anonim ***** válasza:

A szavaidból nekem úgy tűnik, hogy nincs mezőgazdasági végzettséged.


Azt tudod, hogy a "földtörvény" miatt max. 1ha föld lehet a neveden, azaz pontosan max. 10.000 m2, ha nincs agrár végzettséged.

Ha jól értem van jelenleg is egy ingatlanod, és emellé vennél meg még egy hektárt. Nem fogod így túllépni a 10.000m2-t? Mert akkor már el is vetheted a kérdésed, mert nem fogják a nevedre bejegyezni az ingatlant, a foglalót meg bukod.


Ha mégis van végzettséged, vagy sikerül megvenned, akkor a dió mellett van más csonthéjas is lehetőségként: pl. mandula, mogyoró. Illetve érdemes megnézni, hogy a környéken van-e valamilyen gazdálkodó, aki egy bizonyos gyümölcsből termel sokat. Olyat kell ültetni, hátha megveszi a telket miután beültetted...

2016. márc. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A méhészkedést azért irom mert én is csinálhatom, de azt előzetes egyeztetés után kiteheted állami erdőbe is :)

Ahhoz nem kell földtulajdon, nekem az utcában egy hölgynek az erdőjében van.

2016. márc. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9.: Ha nem a te területeden van, onnan nem lopják el könnyebben?

8.: Ez belterület, amiről te beszélsz csak külterületre vonatkozik tudtommal!

2016. márc. 31. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!