Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez a virág kék vagy lila?

Ez a virág kék vagy lila?

Figyelt kérdés
[link]

2016. márc. 30. 18:36
1 2
 1/16 anonim válasza:
kék
2016. márc. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
kék
2016. márc. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Nekem egyértelműen kéknek látszik.
2016. márc. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

akkor én színvak vagyok.:(

a kéket sokszor lilának látom, nekem egyértelműen lila.

2016. márc. 30. 18:56
 5/16 b4r4thg ***** válasza:
Lehet színtévesztő vagy, nem nagy tragédia.
2016. márc. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
anya szerint is lila.:)
2016. márc. 30. 20:18
 7/16 anonim válasza:
Most vagy a monitorod van kicsit elállítva, vagy színtévesztőek vagytok mindketten. Az én anyukám szerint kék. :D
2016. márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
megnéztem, a red green blue, mindegyik 50%ok van.
2016. márc. 30. 22:53
 9/16 TappancsMancs ***** válasza:
56%

Lényegében mindkét válasz elfogadható, de a lila a pontosabb válasz. De előbb a monitor kalibrálásról. Ha minden egyforma értéken van (50%) az csak a gyári alap beállítás és külön kalibrálás nélkül az pontatlan. Akinek a munkája miatt fontos az monitor kalibrálóval állítja be színhelyesre. Jó ez másodlagos mert ezen így is látszik.


A lila az két színből keveredik, pirosból és kékből. Mint a rózsaszín is pirosból és fehérből. A rózsaszín esetében ha sok a fehér akkor világos rózsaszín lesz, míg ha nagyon kevés a fehér akkor csak egy árnyalattal világosabb piros. A kék és sárga meg zöldet ad. Kék és zöld tükrizt.


A lila esetében ha kevesebb a piros akkor enyhén lesz lila de közel a kékhez, vagyis kicsit lilás-kék lesz. Ha sok a piros akkor fordítva.


Színkeverés (a kék és piros közötti átmenet a lila - arányoktól függően változik):

[link]


Az előzőn viszonylag jól láthatóan be voltak állítva a színek, de nagyjából látszik a színkörökön:

[link]


Na akkor a virág :) Ezen a virágon több szín is van, kb: 30% kék, 50% valamilyen lila árnyalat, 20% fehér. Nagyjából. (Meg kicsi sárga és vörös.) Kinagyítva jobban kivehető, csináltam egy nagyítást róla, ezen már a pixelek is látszanak (semmilyen korrekció nincs rajta):

[link]


A virágon sok kék és lila van, ez összesen még mindig lila. Tehát színtani összegzése lila. Egy fotós, festő vagy grafikus nem valószínű hogy kéknek mondaná, hacsak nem az egyszerűség kedvéért.

2016. márc. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 TappancsMancs ***** válasza:
56%
Még annyit hozzá - az erős kék foltok miatt hajlamosak lehetünk kéknek nézni, de a konkrétan kék az egy kis %-át teszi ki.
2016. márc. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!