Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit nézzek a szivattyún?...

Mit nézzek a szivattyún? Teljesítmény végett

Figyelt kérdés
Szeretnék egy mélykútszivattyút venni.Az a baj,hogy mélyen van a vízszint.Kb 13-14m.Plusz a slagg ami kinnt van,az még egy kb 40m.Kaptam kölcsön egy Tescost ami nem rossz de picit erőssebb kellene.Az OBIba nézegettem,drágábbak de nm vagyok benn biztos hogy jobbak is.
2016. ápr. 2. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Elsődleges az emelőmagasság és hogy van-e hozzá megfelelő hosszúságú elektromos kábel. A vízhozamot (vízszállító teljesítményt) kell nézni, ami persze arányos az elektromos teljesítménnyel. Ha az erősebben azt érted, hogy nagyobb vízszállító kapacitás kellene, akkor esetleg két kisebb szivattyú egymás mellett is jó lehet. Ugyanakkor ki kellene mérni a kútnak magának a vizet visszapótló képességét (vízhozam), mert nehogy az legyen, hogy az kicsi és a szivattyú szárazra szívja és leég.
2016. ápr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is, milyen átmérőjű a kút? Az átmérő nagyon fontos, többek között a vízmennyiség miatt(a vízhozam az más)

Másodszor milyen mély(magas) a vízoszlop?A vízszint az úgyis változika kúttalp a lényeges..


a válaszhoz elegendő egy mérőszalag, egy kellően hosszú spárga, a végén egy nagyobb nehezékkel, amit leengedsz koppanásig(a kút fenekére) aztá felhúzás után csak megméred a vizes részt..


de ezeket tudod nélkülem is..


na, ha ezek megvannak, akkor lököm a varázsigét...


az , hogy egy szivattyú drágább, még nem jelent semmit..több oka van az árkülönbségnek.


egy szivattyúnak bőven elégnek kell lenni úgy, hogy 40 méterrel távolabbi csövön csak úgy lövi a vizet.

2016. ápr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 vatafak ***** válasza:
14m az nem mély ....én 45-ről nyomatom
2016. ápr. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1m a kútgyűrű.Kb 13 -14men van a vízszint.A vízmélység lb 1 - 11/2m.Igy probaltam kiaszámolni,hogy meddig kell elnyomni a vizet.Plussz az udvar vége 40-50m.Igy a vízszinttől kb legalább 60 -70m a slaggvége.TESCOsat kaptam kölcsön probaljam ki.Nem volt rossz de nagyon be kellett fogni a végét(szükitteni).Az OBIs nem nagyobb teljesitményű?Igaz drágább is.Én csak a Wot láttam rajtuk.A TS 280W az OBIs 300W.
2016. ápr. 3. 08:17
 5/5 anonim ***** válasza:
20 watt nem számít... Legyen szerintem 5-6száz watt.
2016. ápr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!