Kezdőoldal » Otthon » Kert » Otthon szeretnek 2-3fele...

Otthon szeretnek 2-3fele szolot termeszteni (csemegeszolo) kapok tanacsokat?

Figyelt kérdés
A neten csak borszőlőkrol es nagyobb mennyisegrol irnak.:( erdekelne melyik csemegeszolok a jobbak, jovore tudok marcsak "ultetni"?? Napos hely jo neki ? Delutan felárnyèkos. Hol lehet vasarolni "tövet" vagy magot kell?? Tudna valaki bovebb tanacsot adni??? Tudatlan vagyok szőlőügyben. De imadjuk.:)??

2016. ápr. 4. 19:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Kihagytam egy fontos kerdest hogyan lehet ugy megcsinalni h sajat gyokerbol vagymilyen "technikat"találtam.:D
2016. ápr. 4. 19:19
 2/10 anonim ***** válasza:

A googlen mindent megtalálsz:

[link]

2016. ápr. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szia. Leirtam miert nem ott nezelodokm:)
2016. ápr. 5. 08:45
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked gyökeres vessző kell!

Mindenek előtt döntsd el,hogy milyet szeretnél? Fehéret,vagy kéket,korait,vagy későbbit,csak 1,5~2m-s kordont akarsz,vagy nagy lugast,ami beteríti az udvart?


Nekem a kedvenceim:

-a korai,a Palatína(augusztusi muskotály)az elsők között érik,hasonlít a gyerekkoromból a Csabagyöngyére,csak nem annyira érzékeny mindenre.

-kékből a Néró a kedvencem,és a Hamburgi muskotály. Az utóbbi "régi fajta" szőlő,bizony érzékeny a betegségekre,de nagyon finom,óriási fürtjei vannak,még a Néró tömött,és közepes.

Nálunk a bejáróba hamburgi van,mert nagyon erős növekedésű,gyorsan befutja,és jól néznek ki a lógó fürtök. Szintén boltívesre van futtatva még Zala gyöngye,ez is "régi fajta",ez fehér,és ez is érzékeny.

Van még két tő Teréz-m,hatalmas fehér fürtű,nagy ovális bogyókkal...és tavaly vettem két tő Kósa-t,az majd jövőre terem...

Az idén kék fajtát vettem,-Moldovát.


Én se nagyon értek hozzá...de mindenképp guglizd ki legalább a nevük alapján ,hogy mit ír róluk.

Mindenképp betegségeknek ellenállót,"rezisztens"-t vegyél.

A zalagyöngyét,és a hamburgit én is csak örököltem.

2016. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyökeres vessző kell (hacsak nem homok van a kérdező kertjében), mert kötött talajon a filoxéra kinyírja a saját gyökerű európai szőlőt.

Ezért kell oltványt venni.

Ott van a 2. válaszoló linkje, egyből az első találaton van egy bőséges fajtaleírás.

Konténeres oltványt még most is árulnak, szabad gyökereset is egy-két helyen, de ez már nem jellemző.

2016. ápr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat a papának is olyan muskotaly fèle van, tole kaphatok valamennyit. Nem homokos a kert szoval akkor tudom a dolgom, koszi.:) nem szeretnek tul sokat, csak hogy legyen mert szoszerint imadjuk, meg leszoktunk par szemet fagyasztani uditobe/feherborba/pezsgobe nagyon jo jegkocka helyett. Gyorsabban hut, nem vizesit ugy. Szoval mindenre kaptam valaszt nagyon koszonom.

JA! EGY KERDES MEG: papanak 2fele van egymas mellett: egyik juniusban masik szinte mar szept elejen eheto. Jo otlet lenne nekem is ketfele? Vagy eloszor probaljak egy sor ilyet es 1-2ev mulva meg egy sor masfelet?:)

2016. ápr. 5. 22:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell egy sor egyféléből?

Minden tőke másféle legyen. Aztán érési sorrendbe ültesd, hogy szükség esetén a későn érőket még lehessen permetezni.

2016. ápr. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Olyan sok felet nem nehez godnozni?
2016. ápr. 6. 10:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne nehezebb gondozni a különféléket, mint az egyformákat??

Egyetlen probléma lehet, ha az egyik már érik, a mellette lévőt meg permetezni kellene valami betegség miatt. Ezért írtam, hogy nézz utána, és érési sorrendben ültesd.

A saját részre telepített csemegeszőlő úgy ér valamit, ha nyár közepétől a fagyokig folyamatosan tudsz szőlőt szedni a kertedben, mint pl. én is.

2016. ápr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi szèpen a segitseget!
2016. ápr. 6. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!