Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tűző napot és viharos szelet...

Tűző napot és viharos szelet eltűrő futónövény balkonra?

Figyelt kérdés

Adott egy egy méter magas korlát. Vékony elemekből áll, amik közt átsüt a nap. Ez nyáron ki van téve a fent említett sok órában tűző napnak, valamint majdnem minden nap viharos, erős szélnek. Milyen növényt lehet felfuttatni a korlátra, ami ezt eltűri? A korlát hosszában elhelyezett műanyag ládákból tervezem ráereszteni.(Minél dekoratívabb és minél jobban takar, annál jobb.) Locsolni, ha szükséges, minden nap tudom. A borostyánt és a repkényt ismerem, ezeken kívül várok ötleteket, tapasztalatokat. Kerti zöld műanyag hálót nem szeretnék alkalmazni.


Ostoba válaszadók és bunkó megmondóemberek ne írjanak! A Google összetett keresésekre nem jó, aki nem hiszi, próbálja meg. Ha véletlenül mégis sikerülne, kérem a hasznos válaszokat ideírni. Köszönöm!



2016. ápr. 4. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Már éppen írni akartam neked egy szuper túlélő növényről, de ez "Ostoba válaszadók és bunkó megmondóemberek ne írjanak!" elvette a kedvem. Ilyen modorral keresd meg magad.
2016. ápr. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha nem írom oda, akkor is belekötsz valamibe. Mentél volna aludni a baromságaid irkálása helyett.
2016. ápr. 5. 12:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Lonc nem törékeny, mint a Clematis, nagyon szépen fut.

[link]

2016. máj. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de erre sajnos százával jönnek a méhek, darazsak, így balkonra nem az igazi.
2016. máj. 3. 23:34
 5/6 anonim válasza:

Hát... Szerintem amit keresel az sajnos nem létezik. Balkonládából nem fogsz tudni futónövényt nevelni. A hajnalka nem bírja a tűző napot, elvékonyodik egy idő után, pedig szép lenne és nagyon gyorsan nő. Két évig próbálkoztam szabad földből, ládából teljesen esélytelen.


Futórózsa jutott eszembe, nagyobb ládából talán működhet, balkonból biztosan nem. (Az egy éves kiültetésem már 2 méteres.)


Esetleg körülnéznék egy kertészetben, de ládából szinte garantáltan nem fogsz találni semmit, kevés a tápanyag egy ilyen növénynek, még ha tápoldatozod, akkor is. :(


Nálunk is adott a viharos szél, és a tűző nap egyaránt, fel van adva a lecke. Balkonládában inkább egynyáriakat érdemes nevelni, mint a vinka (ez mindent bír, de nem futó).

2016. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Muskátli, abból is a futó vagy félfutó, de azzal az a baj, hogy a viharos szél összetöri. Nálam a terasz szélén vannak ablakládákban, tápoldatot kapnak, a viharos szelekől védik a nagy fenyők.
2016. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!