Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyomok fűvetés után?

Gyomok fűvetés után?

Figyelt kérdés

Ha fűvel bevetem a telkemet, kevesebb gaz fog nőni rajta?


Vagy ugyan úgy fog gazosodni?



2016. ápr. 11. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Ameddig a fű be nem bokrosodik, addig gyomosodni fog. De a nyírást a kétszikű gyomok többsége nem bírja, a nyírás meg a fű elöli őket.

Ha túl sok apró gyom marad, azokat meg kétszikűekre való gyomirtóval el lehet távolítani.

2016. ápr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértve az előttem szólóval annyit azért megjegyeznék, hogy ha ez egy ritkán látogatott telek, akkor jobb ötlet a gazt évi 4-5 alkalommal lekaszáltatni, mint a telket befüvesíteni. A fű sok gondoskodást igényel. Kánikulában rendszeres locsolást. Rendszeresen nyírni kell. Ha a gaz kordában tartása végett füvesítenél - hiába fáradsz...
2016. ápr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

nekem a kerti játszótér, mint frekventált terület körül jó minőségű pázsitfűmagkeverékkel vetettem, Substraloztam, öntöztem, nyírtam és csodaszép lett, annak ellenére, hogy a gyerekek ott rohangásznak. A gyümölcsfák alatt szárazságtűrő keveréket vetettem és nem gondoztam olyan lelkesen, mint a másikat, és meg is látszik rajta... még egyszikű gyomok is vanank benne, vastag szálú fűcsomók :(

Szóval jó a gaz ellen a gyep, csak győzzed tápozni, öntözni, nyírni!

2016. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a tápozs ötözés és nyirás ezzel a gyomnak is jótteszel

a szelektiv permetek is meghadják a keskenylevelű gazokat és azellen csak kézzel meg kis apró kéziszerszámokkal lehet kiszedni GYÖKERESTÖL

2018. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!