Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserépben vettem 3 kis tulipán...

Cserépben vettem 3 kis tulipánhagymát, már elvirágoztak, elszáradtak. MI legyen velük? Kiültethetem most szabadföldbe?

Figyelt kérdés

Vagy hagyjam a cserépben? Jobb lenne, ha jövőre már a kertben bújnának ki, de nem tudom, hogy működik ez. Mikor kell kitenni?

A tulipánhagyma kint telel, nem kell felszedni, ugye?


2016. ápr. 18. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Szeptemberben ültesd ki, addig néha locsold meg, hogy ne száradjon ki, de nem kell sűrűn. Következő tavasszal már virágozni fog kint, ha jól érzi magát terjedni is fog.
2016. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell kiszedni, kint telel.
2016. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2016. ápr. 18. 16:43
 4/4 anonim ***** válasza:

De ha már most elszáradtak, az helytelen (meleg szobai) tartást feltételez, vagyis a hagymák nem tudtak kellően megerősödni virágzás után, a jövő évi virágzásnak nem sok az esélye.

Szeptemberig tedd hűvös helyre, és felejtsd el, öntözni nem kell. Földből kiszedve is szokás tárolni, de földben azért jobb.

2016. ápr. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!