Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mospilan bekeverve el áll-e s...

Hell-ikon kérdése:

Mospilan bekeverve el áll-e s ha igen meddig?

Figyelt kérdés

Gondoltam az egyszerűbb adagolhatóság végett csinálnék a 4 gr.-os kiszerelésből egy 1 literes "törzsoldatot" és ebből az oldatból kevernék szükség szerint permetlevet.


(A permetezőm is csak 5 literes, de egyébként sincs most hirtelen szükségem 10 liternyi permetszerre)



2016. ápr. 18. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
A szakkönyvek úgy írják 4-6 órán belül ki kell permetezni a bekevert szert
2016. ápr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így van, a szintetikus permetszerek többsége gyorsan lebomlik vízben.

Nekem 12 l-es motoros gépem van, de ha 1 l-re van szükségem, akkor 1 l-t csinálok, 100 grammos dobozból, semmilyen törvény nem írja elő, hogy ne lehetne adagolni.

2016. ápr. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tény és való, hogy -bár a konkrét kérdésemre nem kaptam kielégítő választ- nagy általánosságban igazatok van.


Viszont kicsit utánaolvasva (biztonsági adatlap, hatóanyag vegyszercsoportja) kiderült számomra, hogy az adatlap szerint amit elsőnek olvastam, vízben nehezen bomlik plusz, hogy a hatóanyag acetamiprid, ami tulajdonképpen neonikotinoid.


Na most a nikotin (írom ezt e-cigisként) vízben, glicerinben, propilén glikolban is stabil oldatot képez, tehát -szinte- bármeddig eltartható, viszont nem tudom mennyire igaz ez az egyéb nikotinszármazékokra, ezért is írtam ki itt a múltkor a kérdést, hátha egy rendes növényvédős szakember korrekt válaszát kapom és nem szimplán csak általánosságokat.


Mivel patikmérlegem nincs, hogy kimérjek 1-1,5 gramm anyagot, arra lett volna jó a fenti megoldás, ha rendes szakmai választ kapok.

De megoldottam máshogy.


Azért köszönöm nektek.

2016. máj. 1. 20:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem nikotinszármazék, hanem szintetikus neonikotinoid. Amik a viszonylag gyors lebomlásra vannak kitenyésztve.

Te pedig nem CSAK vízbe teszed, mert ha mondjuk csapvizet használsz, az tele van klórral meg egyebekkel.


Nekem sincs patikamérlegem, csak digitális konyhamérlegem, amivel egész grammokat tudok mérni.

De általában nem bajlódok vele, mert elég sokat csináltam már, és megsaccolom a mennyiséget. Amikor pedig virágra keverek 1 dl-t, akkor főleg csak saccolok.

Azt különben meg tudod tenni, hogy kiöntöd egy újságlapra, és a halmot megfelezed, azt is megfelezed, és így tovább, ameddig nem lesz kellően kicsi a rész. Ezeket a részeket esetleg be is csomagolhatod külön.

2016. máj. 3. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

En mospilant kevertem 1 honapja, van egy mini starking almafam amit a kutya ketteharapott, es most nagyon megindult es az uj hajtasok teli lettek zold leveltetuvel es az oket nyalogato hangyakkal.

A gazdaboltban azt mondtak nekem is hogy elgyengul annyi ido alatt, ha nem!!!!


Minden leveltetvet megolt rajta, valamint a ringlo szilvafat (2.3. szilvamoly tamadas ellen) is telibefujtam vele es el is fogyott es nem kellett kiontenem. Ott is tenni fogja a dolgat.

2021. júl. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
tudok kepet is kuldeni ha nem hiszitek el
2021. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!