Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen bogár ez, és hogyan...

Milyen bogár ez, és hogyan lehet ellene védekezni?

Figyelt kérdés

Szinte az összes fa tele van vele, rágja a leveleket és valahogy szeretném öket kiirtani.

Cseresznyelégy ellen permetesztem caLypso szert, nem tudom hogy ez jó e ezek ellen is, ti mit ajánlotok?

Egyébként az ilyen felszívódó permeteket milyen vastagon kell szórni a fára, gondolom nem kell annyira mint egy lemosópermetet.

[link]


[link]


[link]



2016. ápr. 20. 09:39
 1/4 hell-ikon ***** válasza:

A Calypso 480 SC, ha ezzel permeteztél akkor jó lesz, bármi is rágja a fádat, ugyanis az szívó és rágó kártevők ellen is hatásos.

A bogarat viszont sajnos én nem tudom azonosítani.


Jól gondolod, a felszívódó (de még a kontakt) szereket is csak annyira kell kijuttatni a fára, hogy megtapadjon a leveleken, de meg ne folyjon rajta (az már veszteség, feleslegesen kijuttatott anyag).

A kontakt szereknél viszont nagyon oda kell figyelni a tökéletes (vagy legalábbis szinte tökéletes) fedettségre, hogy minden helyre jusson az anyagból, a felszívódóval értelemszerűen nincs ilyen gond.

2016. ápr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom a nevét, de a Calypso jó ellene.

Legalább volt értelme a permetezésnek, mert a cseresznyelégy ellen ilyenkor még nagyjából felesleges, ha ki is kel egy-kettő, ami elnézte a naptárt, az nem okoz annyi kárt, mint amibe a permet kerül.

A Calypso mehet a most virágzó fákra is, nem méhveszélyes.


A felszívódó permetnél az az ideális, ha legalább a levél egyik oldala teljesen le van fedve vele, de megfolyni nem szabad a szernek.

A felszívódót a kontakt szerrel ellentétben elég a széllel rávitetni egyik oldalról

2016. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. ápr. 20. 11:09
 4/4 anonim válasza:
Szerintem ez a földibolha.
2016. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!