Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyiért lehetne kivágatni...

Una kérdése:

Mennyiért lehetne kivágatni három fenyőfát amelyek 8,6 és 5 méter magasak? Lakóháztól 1.80cm-re vannak magánterületen. Önkormányzattól az engedély megvan a kivágásra.

Figyelt kérdés
Személyautóval elhoznám a személyt ésszerű távolságig aki vállalja és természetesen hazaszállítanám.

#fenyőfa #kivágása
2016. ápr. 20. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Hol van helyileg ?
2016. ápr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gyöngyös környéke.
2016. ápr. 20. 21:45
 3/6 A kérdező kommentje:
A gerendából az alsó részt tartanám meg csak ami kézzel lefektethető. A többi menne tűzre, hogy egyszerűbb legyen a dolog. Mindhárom fa egészséges, biztonsággal mászható és gallyazható. Le lehetne szalámizni kötéllel. Így nem kell daru vagy kosár.
2016. ápr. 20. 22:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon messze vagyok és nem is tudom mikor megyek arra fele, de szivesen megcsináltam volna nem nagy munka, nem tul nagy fák. Helyi tüzoltók talán néhány sörért megcsinálják, esetleg valaki az utcában :)
2016. ápr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy foglalkoztál vele. Közben egy segítőkész úrral levelezni kezdtünk és a fotók megtekintése után elvállalta. Nem sürgős, ahogy ideje lesz alkalmazkodom hozzá. Korrekt áron vállalta. Csak érdekességképpen, most már a fáért is lenne jelentkező aki naponta találgatott feltételeket és összegeket korábban de már elvből sem lesz az övé a munka hiába zaklat maga alá ígérgetve. Már ott tartunk, hogy elég neki egy fa is a háromból de sajnálom. Ha csak neki lenne motoros fűrésze a világon akkor maradnának a fák ahol vannak. Ha olvassa ezeket a sorokat, üdvözlöm!
2016. ápr. 24. 00:27
 6/6 A kérdező kommentje:
A téma lezárásaként, kérésre magánban megadom annak az úrnak az itt (gyakorikerdesek.hu) használt nick name-jét aki nagyon profi módom megoldotta a fák kivágását tegnap. A munka végén a segítőjével rendet csináltak, a fát tüzelőméretre vágták és elpakolták, egy eltömődött ereszcsatornát észlelve kitakarították és ők hívták fel a figyelmem, hogy egy diófa a ház más részén elérte a tetőt. Ezt is rendbe tették. A rendrakásra előzetesen kértem meg a mestert aki azért is hozta el a magához hasonlóan profi segítőjét aki ugyan itt a munkabírásával és a levágott törzsdarabok földre engedésénél működött közre de mint kiderült, a fűrész kezelésében is profi. Örülök, hogy őt illetve őket kértem meg a munka elvégzésére. Kiváló szakembernek és korrekt embernek ismertem meg mindkettőjüket. Az előzetes aggodalmaim, hogy pl. gond lehet a négy méterre lévő járda miatt és esetleg időnként le kellene zárni a járdát, teljesen alaptalannak bizonyultak az alkalmazott technológia miatt. Az erős szél miatt messzire repülő faforgács érintette csak a járdán közlekedőket akik néha összegyűlve nézték a munkavégzést, szemmel láthatóan biztonságban érezve magukat.
2016. máj. 8. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!