Kezdőoldal » Otthon » Kert » Chip szemzést akkor is lehet...

Chip szemzést akkor is lehet végezni ha nem szedtem a télen oltóvesszőt?

Figyelt kérdés
Új vagyok ebben a szemzés,oltás dologban, most tavasszal próbálkoztam az oltással, egy meg is maradt (3 ból) és most olvasgatok a szemzésről, azt írja áprilistól végezhető, az érdekelne hogy ha most levágok pl egy szilvafáról egy leveles ágacskát, levágom a leveleket és azt most bele tudom szemezni a kis magoncba vagy csak akkor lehet már most szemezni, ha lenne elrakva oltóvesszőm ?

2016. ápr. 23. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Áprilistól nyilván hűtött vesszővel tudnád csinálni, mert zöld nemes hajtás felhasználásához a nemes hajtásnak be kell érni valamennyire, azaz a sejtfalaknak meg kell vastagodni. Ez növénytől függ, némelyik már május közepén jó, a legtöbb inkább csak június elejétől.
2016. ápr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pl az orgona fákon már van ceruza vastagságú új hajtás és a levelek tövénél már látszik a rügy, akkor ezt már lehet szemezni? Nem olvastam ilyet hogy orgonát szemezzenek meg lehet nem is szokták viszont nekem jó lenne gyakorolni rajta még mielőtt a kis gyümölcsfáknak nekifogok
2016. ápr. 24. 08:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Mint írtam, be kell érni valamennyire a hajtásoknak. Most még elég gyengék.

Egyébként a gyakorlás nem sokból áll, levágsz egy hajtást, és minden szemből vágsz egy szemzéshez használható darabot, aztán a másik hajtásra rárakosgatod.

Egyesek szerint a chip könnyebb, mint a normál szemzés, szerintem meg sokkal bizonytalanabb.

2016. ápr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!