Kezdőoldal » Otthon » Kert » A boltokban kapható kerti...

A boltokban kapható kerti szolárlámpákba kapható-e valahol akkumulátor a tönkrement eredetiek helyett?

Figyelt kérdés
Milyen elemekkel lehet pótolni az eredetit?

2016. ápr. 23. 14:24
 1/10 anonim válasza:
100%
Az én szolár lámpámba 1 db AAA méretű akkumulátor van. Cserélhető
2016. ápr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
bármilyent kapsz. ha van rajta tipus akkor könnyű. ha nincs, akkor méret alapján.
2016. ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az a gond velük,hogy nagyon alacsony kapacitásúak,350~500 mAh-s,hisz ha nagyobb lenne,az a kis napelem nem volna képes feltölteni,ilyet meg alig kapni üzletben.

Még rosszabb,ha gomb~akku,azt meg én bolt(ok)ban nem találtam...legalább is itt Szegeden.

2016. ápr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gomzoli ***** válasza:
100%
A legtöbb ilyenben a leggagyibb elavult, kiskapacitású NiCd (Nikkel-Kadmium) akksik vannak, leggyakrabban AAA méretben.
2016. ápr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos valóban elég gagyi elemeket raknak bele és ugye nem akartam mindig emiatt új lámpákat venni, ha amúgy nincs baja. De úgy látszik direkt nincs ilyen fajta elem, hogy inkább vegyük a lámpát :) Ha erősebbet rakok bele, akkor meg állandóan világít, még nappal is, szóval az sem jó megoldás.
2016. ápr. 24. 13:34
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt nem értem,miért világít nappal???

Alkonyat kapcsoló van benne,annak semmi köze az akku kapacitásához!!!


Én is próbáltam 1100 mAh-sal,de az a kis sz@r napelem nem tölti fel(350-s volt az eredeti)

2016. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Mi baja az eredetinek, mit mutat? Lehet csak "leült". Ilyenkor 0V van benne. Fogsz egy 9V-os elemet és rárakod.. egy pillanatra. Ilyenkor megjelenik a kapocsfesz.. Töltheted óvatosan. A kapacitása nem lesz valami fényes, de semmi baj. Töltés , merítés, töltés.. szóval regenerálás után jobb lesz. Nekem sikerült, sok sikert. 3 éves és négy darabból kettő visszajött úgy hogy akkoriban nagy havak voltak és kint maradt.
2016. ápr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Mondandóm második fele csak akkor érvényes ha Ni-Cd, vagy egyéb ilyesmi akksi.. lipot nem lehet regenerálni, mert megöli.
2016. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7-es: Ennyire nem mélyedtem bele csak azért írtam ki a kérdést, hogy esetleg van e erre valami hivatalos megoldás a pótlásra. Sokszor van olyan, hogy az elemnek semmi baja de még sem működik a lámpa, pedig se nem rozsdás és még csak szétszedve sem lett. Pár 100 Ft-os termék gondolom ennyit lehet várni tőle. Persze a drágábbaknál már inkább idegesítő ez a jelenség. Próbáltam én is töltögetni az elemeket de másnap már ugyan úgy nem működött, nem töltött fel magától.
2016. ápr. 24. 16:50
 10/10 A kérdező kommentje:
5-ös: Nem tudom miért világított folyamatosan nem értek hozzá, de ha nagyobb kapacitású volt benne, akkor így viselkedett.
2016. ápr. 24. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!