Kezdőoldal » Otthon » Kert » Muskátli miért nem virágzik...

Muskátli miért nem virágzik átültetések után? Csak sok zöld levele van. Muskátli táppal is locsoltam már.

Figyelt kérdés

2016. máj. 2. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Bár nem tudom , de én átültetés után többször raktam kávézaccot a földjeikre. És virágzott, nem tudom, hogy attól-e, mert mindig úgy szoktam, és mindig virágzott.

De lehet, hogy csak várni kell egy kicsit.

2016. máj. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előtte virágzott? Vagyis, elég fejlett a virágzáshoz?


Ha túl sok nitrogénműtrágyát tartalmazott az új föld, vagy megöntözted levéldísznövényekre való, N-túlsúlyos tápoldattal, az csinál ilyent.

Átmoshatod a földet, ha tudod, de ha csak vársz, és nem tápoldatozol, egy idő után akkor is felhasználja a növény a N-t, és virágozni kezd.

Ha átmosod a földet, akkor utána csak muskátlis vagy virágzásindító tápoldatot használj.

2016. máj. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Téli pihentetés után szaporítottam és muskátli földbe tettem a lemetszett hajtásokat. Persze tavaly szépen virágzott minden! De mi az a virágzásindító szer? Most csak levelek özöne van.
2016. máj. 5. 11:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, hát akkor még valószínűleg nem erősödtek meg a virágzáshoz.


A virágzásindító tápoldat az általános, sőt a virágos növényekre való tápoldathoz képest is csökkentett N, valamint emelt K és P tartalmú.

[link]

2016. máj. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

Nem is tudtam h van ilyen táp.

2016. máj. 6. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!