Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagyon késő már a paprika...

Nagyon késő már a paprika termesztéshez?

Figyelt kérdés
Heló! Van pár paprika magom, egy hete kezdtem csíráztatni, már egy jó néhány mag kezdte kidugni a gyökerét, de ahogy olvastam sajnos eléggé megkéstem mert más már márciusban elkezdte a csíráztatást. Lehet még termése ennek? Ha azt nézzük még kb szeptember közepéig jó idő van szóval addig azért fejlődhetnének. Még pár napot várok, hogy a többi is csírázzon aztán ültetném el őket.

#paprikatermesztés #csíráztatás.
2016. máj. 4. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon. Már vegyél palántát. A magot január végén, március elején kell pohárba vetni (van aki karácsonykor csinálja)
2016. máj. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Már ne kinlódj vele főleg pár szemmel. Vegyél palántát.
2016. máj. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ezek különlegesebb chili magok itthon nem gyakori. De köszönöm a választ, akkor sejtettem hogy elkéstem vele. túl sokáig húztam akkor.
2016. máj. 5. 15:20
 4/8 A kérdező kommentje:
Utána kérdeztem és mégse késő! Chilis fórumon pár ismerősöm is most vetett és azt mondták nekik is hogy be fogják hozni a lemaradást mert a nagy nyári melegtől fognak beindulni. Volt aki nyáron vetett és a paprika behozta magát.
2016. máj. 5. 15:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Én chiliből is palántát vettem, a piacon, egy hete. Sose hittem volna, hogy lehet kapni, de mikor egy sima papikás kérdezte, hogy az erős paprika palántából rakhat-e akkor mondtam, hogy nem, mert én tulajdonképpen chilit szeretnék, az meg nincs. Aztán mondta, hogy melyik napokon szokott kint lenni az, akinek van. Jalapeno, cayenne-e bors, habanero, naga jolokia a kollekcióm. A jalapenoim 45 centi magasak, már vannak virágok rajtuk, a cayenne-i is virágban van, már van egy pici paprika is rajta. Szerintem le vagy maradva. Mikor az elmondások szerint a tiéd "behozza a lemaradást" vagyis ekkora lesz, mint az én palántáim most én már nagyban szüretelni fogok, mint az állat. És pont mivel a nagy meleget szeretik nem olyan, hogy nem baj, ha két hónappal le vagy maradva, mert elve rövidebb a tenyészidő is. Nem azt mondom, hogy ne foglalkozz vele egyáltalán, de érdemes kimenni pl. piacra meg ilyen helyere is, mert simán lehet, hogy kapható.
2016. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A késői soha az életben nem hozza be a korait, aki ilyent mond, az nem ért hozzá.

A késői is megnő persze, de jóval később lesz rajta első termés, és utána is mindig kisebb bokor lesz a koraihoz képest. (Egyforma tartási körülményeket feltételezve.)

A májusban előforduló 30 fok feletti hőmérsékleteket a nagyon fiatalok nem is szokták szeretni, lelassul a fejlődésük.


Ha már csíráztatod, akkor nincs vesztenivalód, mert eltenni már nem lehet ezeket a magokat.

2016. máj. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is késő már, de elvileg ezeket a chiliket át lehet teleltetni, esetleg azt megpróbálhatod. És akkor jövőre bőven teremnek majd.
2016. máj. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A behozatalt nem úgy gondoltam, hogy hopp 2x gyorsabban nő, hanem még a lemaradását megpróbálja behozni és még lehet belőle szüret. Mindenesetre csili termesztőknél kérdezgettem, igen mondták, hogy lehet nem lesz annyira szép nagy, de még augusztus végén is nyár van maximum később szüretelek.
2016. máj. 8. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!