Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem egy mtd 51 bc-fűnyírót....

Vettem egy mtd 51 bc-fűnyírót. A vágóélnek milyen élesnek kell lennie, mert nem az. Az eladóhelyen rakták össze. Kellett volna-e, hogy élesre köszörüljék a vágóélet?

Figyelt kérdés
És hogyan kell leállítani a masinát, nem látok rajta erre gombot.
2016. máj. 6. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A boltban nem köszörülik. Köszörültesd meg valakivel. Szerencséd van mert ebben Briggs motor van azzal legalább nem lesz bajod. Mtd-t nem szabad venni egyébként de most már mindegy
2016. máj. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi - nem fogalmaztam pontosan. Olyan helyen vettem (Agro Plus), ami szervize is egyben. Itt sem "illett volna" megköszörülve berakni? Tényleg az a motor van benne, amit írtál, és ezt az mtd -t dícsérni szokták - akik már használták. Az más kérdés, hogy többször is informálódtam a kereskedőtől a vétel előtt telefonon, és mindig 3,5 LE - s nek mondták, és, csak otthon vettem észre, hogy 1,7 kW - os, az pedig nem 3,5 hanem csak kb 2,3 LE.
2016. máj. 6. 17:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Korábban a motorok teljesítményét légszűrő és kipufogó nélkül mérték. Az új eu szabályozás miatt ilyet már lehet, ezért van kb. 1 LE-vel kevesebb teljesítmény feltüntetve.
2016. máj. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A kés gyárilag élezett.
2016. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor lehet, hogy élezés után fújták le festékkel, mert ujjal végighúzogatva nem tűnt élesnek, lehet, rajta a festék (ami, majd nyilván az élről lekopik - hamar)
2016. máj. 6. 22:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kell konyhakés élességűnek lenni. Nagyon gyorsan forog, elviszi tompábban is.

Amúgy az ilyen tanácsoktól óvakodj hogy "ezt meg ezt nem szabad venni" komplett márkákra kijelentve, mert a túlzott általánosítás mögött általában nemtudás van.

2016. máj. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!!
2016. máj. 7. 11:51
 8/11 anonim ***** válasza:
tegnap 23:42 Jaj de bőlcs vagy. Hagy tudjam már hogy milyen az én Mtd-m. 3 -4 éves és a lelke is ki van . Pedig tükör sima terepet vágok vele. Az ember csak jó tanácsot próbál adni. Nyilván tapasztalatból beszélek. Még a szervizek se szivesen vesznek be javításra Mtd gépeket. Ez csak jelent valamit.
2016. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az sem mellékes, hogy milyen motor hajtja. Valami "torx" vagymi nevű keleti utánzat, vagy eredeti (talán angol v. német). Nekem is van már tapasztalatom ezzel a márkával, és nálam bevált.
2016. máj. 7. 14:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért írtam hogy a motor az jó benne Briggs. Én belenyúltam ebbe a Thorxülöttbe legszivesebben széjjelverném egy 5 kilós kalapáccsal. Az előző Briggs motoros 20 évet ment.
2016. máj. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!