Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy tudnék békákat telepíteni...

Hogy tudnék békákat telepíteni a kertünkbe?

Figyelt kérdés
Van kerti tó már évek óta, eleinte jöttek is befelé a békák, és örültem nekik, mert azalatt egy csótányt se láttam. Csakhogy aztán eltüntek, hiába hoztam mindenfelől békákat és dobáltam bele a vízbe, nem telepedtek meg.

2016. máj. 10. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos gólya van a közeledben :)
2016. máj. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A békák nem elég a víz. A parkosított udvarban nincs elég magas aljnövényzet, ahol ellennének.

Kell neki árnyék, és sűrű növényzet. (jó nagy gaz)

2016. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gólyát még csak a városban se láttam sose, nemhogy a kertünkben.


Van növényzet, igaz nem gazos, de nem is mindenhol az a nyírt pázsit. Szőlőlugas, vetemény, a tó partján pedig páfrányos növények. Ráadásul egy igénytelen szomszédunk van, a kertje tele gazzal, és a tó pont ott van az ő kertje mellett 30 centire... Szóval lenne rejtekhely.


Nem lehet, hogy a macskák miatt nem tudnak meglenni itt? Vagy a halak akadályozzák őket a megtelepedésre a tóban?

2016. máj. 12. 20:25
 4/6 anonim ***** válasza:

passz.

Nekünk tó nélkül is van békánk. A macskák jókedvükben néhányat kibuzerálnak, de nem irtanak ki egy egész populációt.

2016. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Csak a kecskebeka marad benne vegleg, a varangyos beka csak tavasszal van vizben, amig parzas van. ha beledobsz egy gyikot az sem fog benne maradni, mint gote :DDD

Nekunk a toba tobb kecskebeka van, eltelelnek, eldegelnek, vannak macskak is, eleg sok, illetve sok hal van. Szaporodni csak lassan szaporodnak, nem tudom miert. Szoval a kecskebeka az benne marad :)

2016. máj. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekünk régebben, mikor még csak víz volt a tóban, milliónyi béka volt benne, legfőképpen varangy. Most már van minden, hal, sikló, meg néhány gőte (ha nem ette ki őket megint a sikló :( ) és már csak 6-7 kecskebéka van a tóban állandóan, a varangyok meg tavasszal egy hónapig. Nekünk van benne tavirózsa, azt nagyon szeretik, meg sás és nád, de az is rásegít, hogy gyékény van a tó partja mentén a vízben, az alá szoktak elbújni. Szerintem a "betelepítést" inkább hagyjad, csak felstresszeli őket, és már csak azért is elmennek mert félnek.
2016. jún. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!