Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szőlőt kötözhetem mikor...

A szőlőt kötözhetem mikor termés van már rajta?

Figyelt kérdés
Tavaly meglett nyirva, csak fő ágak lettek meghagyva. Most már kinőttek a zöld vesszők is, de van rajtuk termés. Lefattyazva le lett, csupán az a kérdés, hogy azokat a zöld vesszőket le-e lehet kötni, ha őszre megint nyirva lesz a szőlő formára. A segitséget előre is köszönöm :)

2016. máj. 29. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Mikor akarod kötözni,talán szüretkor .
2016. máj. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A füvet nyírják,a szőlőt metszik. Csak szóltam...
2016. máj. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit zavaros az egész. A szőlőnek vesszője van. Rengetegféle metszési módját ismerik, de erről a főágas módszsrről még nem hallottam. Egyébként most van a szőlő abban a stádiumban, amikor igen intenzív a hajtások növekedése. Bizony ilyenkor kötözni szükséges, a művelés könnyítése, a hajtások letörése, szélkárok elhárítása céljából.
2016. jún. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Másodiknak : Bocsi :D Felvidékről vagyok és itt sok mindent máshogy mondunk mint ahogy kellene eddigi tapasztalataim alapján :)


Harmadiknak : Fő ágak alatt azt értettem, hogy a törzséről van futtatva vizszintesen két irányba egy egy felkopaszitott ág és erről vannak nevelve felfele a termő ágak/vesszők, ha igy helyesen fejeztem ki magam. Egyébként ez az első év, hogy szőlőt !METSZEK (:P)!. Akkor azokat a vesszőket amin nincs termés azokat kiritkithatom a többit, pedig akkor rendezni és kötözni kellene?! :)


Az eddigi válaszokat köszönöm :)

2016. jún. 3. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!