Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretnék egy cső szivattyút...

Szeretnék egy cső szivattyút vásárolni! Milyet érdemes venni? Mire figyeljek választáskor? Csak locsoláshoz használnám! Nem Vagyok gazdag ezért ha lehet az olcsóbb árfekvésűekből ajánljatok! Akár link is jöhet!

Figyelt kérdés
Van egy 60 méter mély kútam a kertben a kiálló csonk átmérője 120mm körül van! Ha lehet a szomszédra hallgatni 25 méterről kéne a vizet szivattyúzni!
2016. jún. 1. 01:34
 1/2 vatafak ***** válasza:
van olcsó barkácsmultis rezgőmembrános, 10 e körül. ha nem fojtod le talán kibírja a garancia lejártáig.próbára /tisztításra ideális választás, ha ugyanis nagyon homokos/dzsuvás a kút vize , akkor az megeszi a drága tárcsásokat idő előtt. a kövi kategória az 50-100 e közötti valódi szivattyúk csapata. személy szerint elpumps-ot javallanék én is ilyet használok hosszú évek óta (magyar termék, minden van hozzá és sok helyen javítják ha elromlana)
2016. jún. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is mérd le milyen magasan van a vizszint teteje a kútban .Aztán ezután azt,hogy a 60 m est kútban mennyi már a homok réteg .Igy megtudod mennyi a kútban a vizoszlop magassága.Olyan cső szivattyut kell venned,aminek az emelőmagassága kb 6 bár,vagy nagyobb .Hogy értsed,veszel pl 5 bárosat ,és szívattyú lent van 50 m en,akkor csak a víz megjelenik a cső végén,kicsit

folyhat esetleg .A szívattyúnak kb 5 m t a vizben kell lennie .Kezdetben mérni kell mennyi vizet termel ki,mert az az utánpótlásnak közel azonosnak kell lenni .

A túlzott viz kivétel a kút elhomokosodását okozhatja .

Nem az a fontos milyen átmérőjű cső van lent,hanem milyen ott a vízhozam.Milyen víz eret talált el a kút fúró . 30-38 l/perc,az már nagyon jó kivételnek számít .

3/4 es cső bőven elég .

2016. jún. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!