Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a baja a bonsai fámnak?

Mi a baja a bonsai fámnak?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja kaptam, sima hagyományos szobai bonsai fát. Elkezdett sárgulni. Átültettem nagyobba, hiszen olvastam , hogy a bonsai azért marad kicsi, mert kis helyen van a gyökere, illetve mert visszavágják. Én meg pont hogy növeszteni akartam. Szóval hagyományos virágföld, bonsai tápoldat sok víz. Mindent meg kap. Fényben van, de nem tűző napon. Még beszélgetek is vele, hátha. Semmi reakció. Sárgul,kopaszodik, látszik hogy beteg. Mit tehetnék még?

2016. jún. 6. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress meg egy szakembert, minél hamarabb. A bonsai fák speciális gondozást kívánnak, és elég értékesek. Kár lenne tönkremenni hagyni.
2016. jún. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mégsem bírja a szobát. Ennek elég komoly valószínűsége van.
2016. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ültessem a kertbe?
2016. jún. 7. 08:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem ültetni gondoltam, hanem kivinni, így edényestől.

Lehet persze, hogy a napi egyszeri öntözés nem lesz elég neki, ha nagyon kicsi edényben van.

Kivitelnél figyelj, hogy égesse meg a nap, szoktatni kell az UV-hez. Pl. ritkás lombú fa vagy bokor ágain keresztül süsse a nap, egy hétig.

2016. jún. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tegnap adtam neki tápoldatot, de még mindig csak sárgul.Szerintem már meghalt.
2016. jún. 11. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!