Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a szerencsebambu...

Mit csináljak a szerencsebambuszommal?

Figyelt kérdés

[link]


Erről van szó.

Már 5 vagy 6 éve megvan. A "kanyar" utáni hajtás mikor már túl nagy (fél méter kb), akkor visszavágtam és a helyén kezdett újból nőni egy pici. Eddig rendbe n van, de most más történt vele. Legalul, a gyökerei fölött 2 centivel elkezdett hozni egy új hajtást. Ez már 10 centis. Mit csináljak vele???


Egyébként vízben van.


2016. jún. 13. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Bármit csak egy dolgot ne: ki ne engedd a szabadba!!! Mert kiirthatatlan.
2016. jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hahhhaa :D nem akartam
2016. jún. 13. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Ültesd el földbe.Vízben csak kínlódik ez igazából egy sanyargatott szobanövèny(dracaena sanderiana).Az enyém elkezdett nőni a földben.


1. Mekkora hülyeséget mondtál.. hogy lenne kíírthatatlan, amikor fagyérzékeny és lassan nő?

2016. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Apám 10 éve ültetett el egy 10centis tövet. Rá két évre 20nm bambuszerdő volt. Rá 3 évre kivágta, de még a mai napig jönnek fel bambusztövek itt ott, még a szomszédnál is. A kertész azt mondta, csak 20cm-es betonteknőbe szabad ültetni vagy megszökik.
2016. jún. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is tud nőni gyorsan, ha akar. Én talán egy hónapja vagy pár hete vízkőtelenítettem az cserepét, meg vágtam le a felső hajtást, és azóta már jó 10 centis hajtása van.
2016. jún. 14. 12:56
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

# 4

Nem lehet, hogy apád bambuszt ültetett, és az borított el mindent?

Mert a szerencsebambusznak ugye semmi köze nincs a bambuszokhoz.

Még sikerült találnod pár birkát, akik 0 pontra hoztátok a 3. válaszolót, aki pedig mindent jól írt.

2016. jún. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Az igazi(na jó abból is van sok, szóval amire az első gondol)naponta nő annyit vagy többet, gyökerével a betont is szétszedve és még fagyálló is lehet akár.

Igazán kár, hogy annak semmi köze a szerencsebambuszhoz...


Utolsó: már hiányérzetem lenne a lepontozók nélkül.Én sohasem pontozok le csak azért is alapon senkit, de sajnos ez itt nagy divat...

2016. jún. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerintem levágom a gyökeres részt a hajtással együtt, majd elültetem (cserépbe). Az feltehetőleg megmarad.

A másik fele, (a nagy bambusz) meg remélhetőleg újból kigyökerezik és olyan lesz mint volt.

2016. jún. 15. 22:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!