Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti medencében ph szint...

Smallcubes kérdése:

Kerti medencében ph szint beállítása?

Figyelt kérdés

Üdv! Utána olvastam, hogy ha alacsony a pH szint a vízben akkor lehet növelni nátrium karbonáttal(mosószóda) vagy nátrium hidrogén karbonáttal (szódabikarbóna)-val. Van valakinek tapasztalata ez ügyben a használatáról, pl beleszórom kis adagokban a vízbe amíg beáll a PH szint vagy kisebb vízmenyiségben feloldom és azt adom a medence vízéhez, esetleg milyen kölcsönhatásokra lehet számítani stb.

Köszönöm előre is! Mosószódát tudtam venni azzal szeretném kipróbálni. A medence 7 m3 jelenleg és elég alacsony a ph szintje ezáltal a klór szintet is nehezen tudom tartani..



#medence vegyszerezés #PH szint beállítás
2016. jún. 24. 09:37
 1/3 vatafak ***** válasza:
hm mindenki a magas ph szinttel küzd általában úgyhogy ez már önmagában is érdekes. mindenesetre létezik ph plusz granulátum, nem tudom h van e 'vajákos' kiváltója, de lúgos kémhatás kell az biztos
2016. jún. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először a pH mérő módszeremet ellenőrizném le, hogy biztosan helyes értéket mérek-e. Vagy egy másik módszerrel is megmérném a pH-t.

Ha túl alacsony, akkor nátrium karbonátból 100g-ot oldanék 1 liter vízben, és mint törzsoldatból, ebből töltögetnék fél decinként a vízbe, és vízforgatás mellett 1 óra múlva pH-t ellenőriznék minden hozzátöltés után.

A vízkeménységet okozó kálcium és magnézium ionok kiválhatnak esetleg és opálossá válhat a víz, de szűréssel kiszűrhető. Ha klórozol és nem panaszkodsz a színére, akkor jelenleg vas ionjaid olyan mennyiségben nincsenek, hogy a lúgosítás ártson a vizednek.

Még annyit elolvasnék a mosószódán, hogy mosószóda, vagy habzószóda? Mert ha van olyan adalék benne, ami miatt habzik is, akkor semmiképpen nem tenném bele!

2016. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak mosószóda, kipróbáltam feloldtam, és utána öntotem a medencébe, kb 5 percig tejes zavaros volt ahol beöntöttem de utána kitisztult a víz nem volt gond. A pH mérésem nekem is gyanús azt ellenőrzöm másik mérővel is, most bestway tesztcsíkom van jelenleg.
2016. jún. 28. 05:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!