Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tölgyfa milyen örülmények...

Tölgyfa milyen örülmények között, milyen földben érzi magát a legjobban?

Figyelt kérdés

Ősszel szedtem néhány makkot egy kiránduláson csak úgy. Elültettem őket cserépbe. Ki is kelt közülük több is. Az erkélyen vannak külön cserépben. De valószínűleg nem a legjobb ott nekik, mert eléggé sápadtak. Nem tudom, hogy mivel használnék nekik a leginkább. A kiültetéshez még nagyon kicsik. Néha attól félek, hog túl öntözöm őket, néha meg attól, hogy nem eléggé.

Elültettem egy diút is. Az is kikelt. Ő köszöni jól van, nő, terebélyesedik, szép zöld.



2016. júl. 2. 15:24
 1/6 anonim válasza:
Hát a tölgy az egy lassan növő őshonos növény ! Ami jól érzi magát a klímánkon , szerintem ültesd ki őket a kertbe ! Folyamatos öntözés mellett is nagyon lassan fejlödik főleg ha magról lett szaporítva ! 2 növény között mindíg hagyd meg a megfelelő távolságot általában 5 méter elég lesz (min.)!Ha esetleg nem maradnának meg akkor szerintem menj el egy kertészetbe és vásárolj előre megnevelt kis fákat azokkal könnyebb foglalkozni !
2016. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi.


Nem az a baj, hogy lassan nő, hanem az, hogy sárgul a levele.

Csak közterületre tudnám kiültetni. Ilyen kicsiként még nem ültetném ki, mert lenyírnák a fűvel együt.

2016. júl. 8. 19:59
 3/6 anonim válasza:
Az utcafrontról zudnál képet küldeni ?
2016. júl. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
tudnál*! Van vezeték fölötte ?
2016. júl. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Miért kell a kép? Nincs vezeték.
2016. júl. 9. 13:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Többféle tölgyfa létezik, eltérő a talaj- és vízigényük. Ha tudod, hogy hol voltatok kirándulni, akkor valószínűsíteni tudod az egyes nálunk honos tölgyfák előfordulása alapján, hogy milyen tölgyről lehet szó. Egyébként nyugodtan tarthatod őket az erkélyen teljes fényben, csak arra ügyelj, hogy az ültetőközeg ne száradjon ki soha, mert az végzetes lehet.
2017. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!