Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vírusos uborkát maradéktalanul...

Vírusos uborkát maradéktalanul eltávolítva, vethetek ugyanoda uborkát?

Figyelt kérdés
Vagy a talaj is fertőzött ilyenkor? Helyem sincs, meg az állvány is ide lett fölállítva kínnal-keservvel.:)
2016. júl. 3. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:

A talajban is benne vannak a fertőzött maradványok.

Ha biztos vagy benne, hogy vírusról van szó, nem mondjuk peronoszpóráról, akkor ilyen egyszerű uborkával vagy 5 évig ne próbálkozz.

Keress olyan hibridet, amin fel van tüntetve, hogy vírusrezisztens.

2016. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Melyik az egyszerű uborka? Az egyik Charlotte F1, a másik valamilyen kecskeméti volt. A Pereztől, meg a Mohikántól sem voltam elragadtatva, még legjobban a Desdemona sikerült, pedig nem egy extra fajta.

Tarka a levél, bokrosodik, nem tudom melyik a főszál, a termésen kissé kidudorodó sötétzöld foltok vannak, kis levelek, nem nő semmit. Azt olvasom, hogy a vírusos uborka terméskiesése nem számottevő. Most aztán nem tudom, hogy kitépjem-e, mert ezt nem akarom elhinni.

2016. júl. 3. 13:29
 3/8 anonim ***** válasza:

A Perez meg a Mohikán CMV-rezisztens, de biztos létezik másféle vírusa is az uborkának.


Hát, akkor ne termelj uborkát pár évig, csak azt tudom ajánlani.

Nálam a legtöbb tökféleségnek van vírusa, ami miatt 100 m-rel odébb is vírusos lesz a tök, még olyan helyen is, ahol 20 éve nem volt tök. A narancssárga sütőtök és az uborkák viszont semmi jelet nem mutatnak.

2016. júl. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Két cukkinit is kidobtam, mert nagyon furcsa volt, bár nem olyan mint az uborka. Sürgősen takarítsam ki a kertből az uborkát, vagy egy keveset teremhet? Ugyanis azt olvasom szakértőtől, hogy sok nitrogéntől nőhetnek a levelei, ergo teremhet. Viszont eszemet veszteném, ha átterjedne másra, pl. a paprikára, hiába mosakszom be vagy ki, nem csak én vihetem át.

Köszönöm szépen a segítségedet.

2016. júl. 3. 21:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, olyanféle vírus-e ez, ami a tökféléket meg a burgonyaféléket is egyaránt megfertőzi. A dohány mozaikvírus szerintem mindkét családot fertőzi, ha arról van szó.

Szerintem már mindegy, amúgy. Ha vásárolt palántáról lenne szó, akkor még lenne értelme az azonnali megsemmisítésnek, de mivel magról van, és megfertőződött nálad, így már biztosan el van terjedve a kertedben a vírus. De te tudod.

2016. júl. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Meghagyom, lepermetezem Vektafid R-rel.

Dohányzom, ráadásul én "gyártom".:(((

2016. júl. 4. 09:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Vektafiddel ne kínlódj, az csak megelőzésre jó, de csak ha rendszeresen használod, minden új levelet egyből lefújsz.
2016. júl. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hogy a rovarok ne vigyék tovább - gondoltam. Kitéptem, mert nézni se bírtam. Van még egy 2,5 méteres sor, amit helybe vetettem sokkal később, az elég szép, de már abban is látok beteget.
2016. júl. 4. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!