Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valami beleette magát a...

Valami beleette magát a fatörzsébe, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal, pár éves vadgesztenyefa az udvaron, megjelent rajta pár lyuk a törzsén és lehet érezni hogy valami elkezdte enni a belsejét egy ponton, mit lehetne csinálni vele? Valami szer, módszer?

2016. júl. 3. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt fám, amin kb akkora lyuk lett, hogy a kisujjam belefért, és a lyukból megrágott darabok potyogtak (valamilyen féreg belement). Nálam az segített, hogy egy borászati kénlapról levágtam ollóval egy vékony csíkot, amit aztán meggyújtva feldugtam a lyukban ameddig tudtam. Biztos, hogy kinyírtam vele a bentlakót, mert attól a naptól megszűnt a darálék- potyogás, illetve mára a fa szépen elnőtte a sérülést.
2016. júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Kipróbálom! :)
2016. júl. 3. 13:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szarvasbogár lárvája. A kénlap valóban jó lehet.
2016. júl. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik sikerült! Köszönöm :)
2016. júl. 6. 21:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen. Örülök, hogy tudtunk segíteni.
2016. júl. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!