Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet az orchideámmal?

Mi lehet az orchideámmal?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja kaptam kb.

Eddig ahogy néztem, szépen elvolt, kinyitotta három bimbóját, locsoltam rendesen, párás környezetben van.

Először azt vettem észre, hogy a kis bimbókat elkezdte ledobálni. Már itt aggódtam, viszont most már a virágjait is dobálja le.

Mit tudok tenni?:/


2016. júl. 5. 09:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
55%
Csak elvirágzott:)
2016. júl. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. Először azokat dobta le, amik nálam nyíltak ki (2-t) aztán most megint elszárad 3, de ezek már nyíltak, amikor mehkaptam...
2016. júl. 5. 09:57
 3/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul, nem tudom, van e valami lényege, de balról jobbra halad az elszáradás.
2016. júl. 5. 09:58
 4/11 anonim ***** válasza:

A locsoltam rendesen nàlad mit takar? Hogy locsoltad? Àllt alatta víz? Nekem túlöntözésnek tűnik.

Az új orchideaföldbe történő ültetés, ablakba helyezés talàn még megmentheti.

2016. júl. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hetente 1x áztatom 15-20percig, előtte felforralt és lehűtött csapvízben.

Északi ablakban van, vagyis 50 centire az ablaktól.

Úgy tudom, hogy virágzásnál nem ajánlott atültetni.

2016. júl. 5. 15:01
 6/11 A kérdező kommentje:
Ügyeltem rá, jogy víz ne álljon alatta, bár nem is tudna, mert a zselégolyók beszívnák.
2016. júl. 5. 15:02
 7/11 anonim válasza:

1-es vagyok, bocsi akkor ha nem ez a baj.

Fogalmam sincs, lehet, hogy az öntözéssel van probléma. Nekem egy virágkötő ismerősóm mondott hasonló locsolási módot, amit te is leírtál, de nem működött. Utána áttértem arra, hogy folyamatosan van alattuk víz, bár nem sok, és így nagyon szépen virágzik az összes, persze nem folyamatosan.

Amúgy az orchidea elég kényes, az sem mindegy neki, hogy milyen "cserépben" van.

(és amúgy nem tudom miért kellett lepontozni, tényleg csak segíteni akartam, viszont a kérdező nem adott meg elegendő infót, na mindegy)

2016. júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Heti àztatàs szerintem sok neki. 2-3 hetente szoktam zuhanyozni őket. Sűrübben ha làtom hogy màr nagyon szàraz az orchideaföld. De nem a tetejét figyelem hanem a cserép oldalàt.

Tesóm áztatja őket, de ő sem ilyen sűrűn.

2016. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem szavaztam le senkit, mindenkinek pluszt nyomtam. :)


Hm...Lehet megpróbálom ritkábban öntözni akkor.

Egyébként nekem a huzat az egyetlen tippem, ha nincs pokol, mindig nyitva van minden, de nem tudom, hogy az okoz-e ilyet. Illetve ha igen, mit tudok tenni?

2016. júl. 7. 10:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy huzatot kapott? Nálam akkor dobált bimbót, amikor rokonom télen rányitotta az ablakot...
2016. júl. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!