Kezdőoldal » Otthon » Kert » "Tündér" kaktuszkertet szeretn...

"Tündér" kaktuszkertet szeretnék készíteni, és hallottam hogy a kaktusz föld nem a legjobb. Ha többféle kaktuszt ültetnék össze (8-10 különbözőt kb) milyen föld lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Virágföldet kombinálnék homokkal, tőzeget érdemes hozzá keverni? Hol szoktátok venni a hozzávalókat? (Auchan van hozzám a legmegközelíthetőbb helyen...)


Még egy érdekes kérdés, fűszernövény és kaktusz megférne egymás mellett?


Kezdő kertész vagyok, kérlek ha van tippetek, osszátok meg :)



2016. júl. 7. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Fűszernövényt többet kell locsolni, kaktuszt meg alig. Sóderes föld kell a kaktusznak, fűszernövénynek meg tápanyagdús
2016. júl. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a kaktusz mellett megél a fűszernövény, akkor valamit nagyon elrontottál. A kaktuszföld lényege az, hogy gyorsan kiszáradjon, és így a nem pozsgás növények ne maradjanak életben a kaktusz mellett.

A csomagolt kaktuszföldek persze nem ilyen kiszáradósak, mert viszonylag kicsi edénybe vannak tervezve, amik így is kiszáradnak pár nap alatt, és az öntözésig hátralévő hetek alatt kiszáradnak mellettük a gyomok.


Mi az a tündér kaktuszkert?

2016. júl. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor a föld kérdés megoldódott :)


Lényegében egy törött cserepes - ilyen emeletes kis "tündérkertet" szeretnék csinálni, csak kaktuszokkal.


Ha google-be beírod, látni fogod milyen általban, de én ezt kaktusszal szeretném megcsinálni úgy kialakítva.

2016. júl. 12. 08:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Jaa, én nem a képkeresőbe írtam, csak úgy simán...


Folyami sódert szerezz valahonnan, ne bányászottat, mert az gyakran meszes. Rostáld át, 5-ös körüli lyukméret megteszi. Ezt keverd valami jobb minőségű virágföldhöz.


Ha nincsenek kaktuszaid, olvass utána az igényeiknek. Télre biztosíts telelőhelyet, nehogy meleg helyen tartsd őket öntözve, mert tavaszra lehet kihajítani az egészet.

2016. júl. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!