Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gombás lett a frissen ültetett...

Gombás lett a frissen ültetett füvem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
(Tudom hogy elejétől kezdve elrontottam). Szerettem volna egy szép zöld kertet, nem tökéleteset. idén nyár elején,június közepén elkezdtem az egész kert felásást átrendezést új járdák stb. Minden szépen alakult a fű kikelt... volt ahol nem lett egyenletes de ez nem zavart. Több heti munkám volt reggeltől estig, amit nem bánok mert élveztem minden percét. De vasárnap óta észrevettem hogy egy helyen egy foltban kipusztult.. aztán máshol is megláttam. Azok alapján amiket olvastam/láttam gombás lett. Hópenészes.. tudok valamit tenni, vagy majd valamikor újra kell ültetnem ? köszönöm.

2016. júl. 26. 08:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hőségben szinte kizárt a gombás fertőzés, inkább kiszáradásról lehet szó.
2016. júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hópenészes biztosan nem lett, mert a hópenész a füvön olyan mint az őszibarackon a tafrinás levélfodrosodás. 20 fok felett magától megszűnik.

A hópenész a téli hűvösben 3-8 fok között érzi magát a legjobban, ha nagyon csapadékos az idő.

A kipusztult részeket természetesen újra kell vetni. Lehetőleg mihamarabb, ezen a héten még minden napra mondja a csapadékot. És meleg is van. Most csináld meg az utánvetést a kipusztult és ritka helyeken!!!

2016. júl. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerintem hópenész volt. Mert valamai volt füvön ott ahol kipusztult. És szerintempomt úgy nézett ki mint a hópenész .. de én nem vagyok szaki :) Kétlem hogy kiszárdt mert mindig rendesen ponotsoan volt locsolva .. sosem a spórlásól szólt a dolog. Köszönöm a válaszokat, csak nagyon megijedtem így korábban nem volt lehetősegem válaszolni/ visszajelezni, meg rengeteg munka volt az újra vetés a foltokbaó meg a kipusztult területeken. De már szép lett nyár végére sokat erősdött. Köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 29. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!