Kezdőoldal » Otthon » Kert » A tavaszi csillagvirág beporzá...

A tavaszi csillagvirág beporzása a természetben hogy történik? Széllel vagy valamilyen rovar segítségével. Meg az is érdekelne, hogy jellemzően milyen fák és cserjék veszik körül?

Figyelt kérdés
Nem értek a bioszhoz, szóval nem akarok hülyeséget írni. Amúgy meg a tavaszi csillagvirág egy szimbólum lenne egy versemben.

2016. júl. 30. 19:09
 1/6 A kérdező kommentje:
*... segítségével?
2016. júl. 30. 19:11
 2/6 anonim ***** válasza:
hagymás virág, azok kis hagymákat növesztenek a föld alatt ugy szaporodnak
2016. júl. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sadam87 ***** válasza:

A feltűnő, színes virágtakaró egyértelműen rovarbeporzásra utal.

Itt írják is az alcsaládról, amibe tartozik, hogy általában rovarmegporzásúak:

[link]

2016. júl. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


De akkor most melyik? Hagymás vagy rovaros? :) Eddig én is eljutottam google-el. Sőt, ilyen e-bookokat is leszedtem, de latin volt szinte az egész... :) Tudom, a latin a szaknyelve. A lényeg, hogy nem értettem belőle szinte semmit. :D


Azt nem tudja valamelyikötök, hogy általában milyen fák és cserjék veszik körül?

2016. júl. 31. 19:29
 5/6 sadam87 ***** válasza:

"Hagymás vagy rovaros? :)"

Mindkettő. Ivaros szaporodása során rovarok porozzák be, ivartalanul pedig a hagymájával tud szaporodni. Mivel a megporzásra kérdeztél rá, gondoltam, az ivarosra vagy kíváncsi.

2016. júl. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érthető választ. :)

Az ilyenekben én hülye vagyok, nem akartam hülyeséget írni. :)

2016. júl. 31. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!