Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fuvesites elott csak ketsziku...

Fuvesites elott csak ketsziku gyomirtoval mennyit kell varni?

Figyelt kérdés

Gyepesites elot allok, teljesen nullarol kezdem.



Erdekelne, hogyha csak ketsziku gyom no jelenleg a kertben, es ez ellen csak ketsziku gyomirtot vetek be, akkor hogyan kell alakitani a tragyazas-gyomirtozas-fumagvetes sorrendjet, illetve mennyit kell varni az egyes fazisok kozott?



Total gyomirtozasra olvastam, hogy elobb tragyazas, aztan megvarni a gyomnovekedest, majd gyomirto, es 2-3 het piheno utan mehet majd a fumagvetes, ha a gyomirtas jol sikerult.



Ketsziku gyomirtonal mi a helyzet, esetleg elobb vagy kesobb kezdhetunk fumagot vetni? Es van-e javasolt marka? Gyomstop?



Koszonom elore is a segitseget.



#gyomirtó #fuvesites
2016. aug. 9. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Használj totális gyomirtót (glifozátot), tizedébe kerül, és gyorsabb meg biztosabb a hatás. Meg ha mégis lenne egyszikű gyom (pl. tarack), azt is lerendezi.


Nem értem én azt, hogy trágyázás után gyomirtózás. A meglévő gyomok alá hogyan akarod bedolgozni a trágyát?

Mindenképpen az lenne a legjobb, hogy legyomirtózod (a gyomok típusa szerinti töménységgel), aztán bedolgozod a trágyát, vársz egy kicsit, ha túl sok gyom kel, még megint gyomirtózhatsz, utána fiatal magoncok permetezése esetén gyakorlatilag már pár nap múlva mehet a fűmag.

2016. aug. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Totál gyomírtóval permetezd le.

A kétszikű majd akkor kell ha nem elég szűrűre vetetted a füvet, és a tavasszal kelő kétszikűeket nem tudja elnyomni.

2016. aug. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!