Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szobában tartott kaktuszokat...

A szobában tartott kaktuszokat mien időnként kell öntözni?

Figyelt kérdés

2016. aug. 23. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Ien gyakran:


[link]


[link]

2016. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mien gyakran?
2016. aug. 23. 13:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért nem olvasod el amiket küldtem?

(5 sor)


Télen a kaktuszok pihennek így ősztől tavaszig elég havonta egyszer locsolni őket!


Áprilistól emelhetjük a locsolást kéthetente egyszeri adagra, majd májustól, ha van kertünk vagy erkélyünk tegyük ki őket a szabadba és akár naponta is adhatunk nekik kevés vizet.


Áprilistól hetente egyszer az öntözővízhez adjunk egy kevés kaktusz tápoldatot, így pótoljuk számukra a szükséges tápanyagot is.

2016. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
én télen kinn pihentettem őket, szét is fosták magukat..kuka
2016. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Télen fagymentes száraz hűvös helyen kell tárolni.
2016. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
jaa rájöttem hogy az lehetett a bajuk hogy elfagytak :D aztán kidobtam őket a kukába
2016. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem kapnak hőgutát a napos kertben?
2016. aug. 23. 16:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Szobában mértékletesen, mert jóval kevesebb a fény, mint a szabadban, tűző napon. Ha nincs megfelelő egyensúly a hőmérséklet, a fény és a víz rendelkezésre állása között, akkor megbomlik a normál élettani és alaktani egyensúly, azaz szobában pl. megnyúlnak, abnormális alakúak lesznek a kaktuszok. Azaz a szobában tartott kaktuszt nyáron sem kell sokat locsolni, az ültetőközeg nyugodtan kiszáradhat és pár nap szárazság után lehet újra vizet adni nekik. Kertben, tűző napon, 25°C feletti hőmérsékleten még "mocsári" körülmények között is lehet őket tartani, mert nem károsodnak (legfeljebb nagyobbra, vízdúsabbra nőnek). Persze "egészségesebb", ha hagyjuk kiszáradni őket, de öntözéskor bőségesen kaphatnak vizet. Nálam esőzés után legfeljebb azért öntöm ki a táljukból a vizet, mert nem ez a normál közegük, de pár napig nyugodtan állhat a cserepük vízben, aztán újra kiszáradnak. A hidegebb idő beálltakor van a gond, mert akkor valóban nem viselik el a sok vizet, azaz 10°C alatt már nem kell vizet adni nekik, kiszáradva kiválóan elvannak. Még a 0-4°C közötti hőmérsékletet is elviselik, de fagypont alatt biztosan károsodnak. Télen tehát csak a fagytűrő kaktuszokat lehet kint tartani (Opuntia és Cylindropuntia félék). A többi kaktusznak védett helyet kell biztosítani 4-10°C között és viszonylag sok fényt. Sötét helyen csak akkor ajánlott a tartás, ha kifejezetten alacsony a hőmérséklet (4°C körül) és teljesen kiszáradt állapotú a közeg. Ha télen kevés a fény, de magas a hőmérséklet és/vagy még vízhez is hozzájutnak, akkor megnyúlnak és elvesztik természetes alakjukat. Kivétel persze itt is van: az epifitaként élő karácsonyi és húsvéti levélkaktuszok télen is kaphatnak kevés vizet 4-10°C között is.
2016. aug. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Leírtam az előző kérdésednél (amire nem is reagáltál), hogy szobában NEM szabad kaktuszt tartani. Garantáltan megnyúlnak, elcsúnyulnak, mert a kaktuszok nagyon fényigényesek. Még ablakban (belső oldalon) tartva is kicsi az esélye, hogy tűrhetőek maradjanak. (Télre akkor is hűvös helyre kell tenni őket, és egyáltalán nem szabad öntözni, de ezt is leírtam.)


Előző: volt olyan, hogy telelőhely-felújítás miatt nem tudtam behozni a kaktuszokat, legalább egy hónapig voltak kint a hidegben, miközben rendszeresen megáztak, állt alattuk a víz, néha még hó is esett rájuk. A hőmérséklet volt -2 is, de 10 fok fölé csak néhány nap ment.

Ennek ellenére a kb. 300 kaktuszból 3 db halt meg tavaszra, de még azoknál sem biztos, hogy az őszi dolgok okozták a bajt.

2016. aug. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"A kérdező kommentje:


Nem kapnak hőgutát a napos kertben?"


A kaktusz egy szárazság tűrő növény. Olyan környezetben fejlődött ki, ahol kevés, vagy csak nagyon ritkán fordul elő megfelelő mennyiségű csapadék. Többségük képes arra is, hogy hónapokig csak a tüskéiken kicsapódó párával túléljen évekig. Olyan környezetben fejlődtek ki, ahol általában nagy nappal és az éjszaka közötti hőmérséklet különbség. A tüskék és a barázdás felületük azon kívül, hogy védik őket már élőlények zaklatásaitól arra is jók, hogy jelentős mértékben megnövelik a növény felületét, melyen így jóval több vízpára tud kicsapódni amikor lehűl a levegő. Ezért fordul elő a legtöbb kaktuszféle a sivatagok környékén. A gyökérzetük főképp a laza talajban való kapaszkodásra, és a talaj legkisebb nedvességének is a hatékony felhasználására, és nedvesség tárolására szolgál, mint ahogy a növény külső felülete is arra a célra fejlődött ki, hogy a lehető legkisebbre csökkentse a párolgást, valamint ezért kocsonyás a kaktuszok belseje, ugyanis így köti meg és tárolja a begyűjtött nedvességet mindaddig amíg fel nem használja.


Mindent egybevetve, vannak olyan kaktuszok amik évekig is kibírják locsolás nélkül, mivel nem csak a talajból képesek vizet felvenni, hanem a növény egész felülete képes vízpára megkötésére, csapdába ejtésére. a tápanyagokat viszont a talajból oldja ki a tárolt víz segítségével. Utóbbi miatt képes megélni olyan helyen is, ahol szinte soha nincs eső, de a talaj ásványi anyagokban gazdag és a levegő párás.

A túlöntözést nem bírják, és a fagyot sem, hiszen tárolt víz megfagyásakor keletkező jégkristályok roncsolják a növényt. Kb. olyan nekik a fagy, mint amikor egy palackot megtöltesz vizel közvetlenül az előtt, hogy beraknád a mélyhűtőbe megfagyni.

2016. aug. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!