Kezdőoldal » Otthon » Kert » Oleo mac fűkaszához jo a...

Oleo mac fűkaszához jo a piros stihl hp olaj vagy vegyek hozzá oleo olajat?

Figyelt kérdés
A stihl az ugye ásványi az ole meg félszintetikus es ezert nem tudom! :)
2016. aug. 25. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a STIHL HP Supert választanám szintetikus mivolta miatt.400 FT a különbség.A szintetikus 2T olajok sokkal korszerűbbek minden szempontból ,mint ásványi társaik.Kenés,égéstér kevésbé kokszolódik,nagyobb hőmérsékleten és fordulaton is jobb kenés,mint az ásványival,nem melegszik annyira a gép.A turbókat is csak a szintetikus olajok tudják kenni.A fűkaszák,láncfűrészek

a nagy fordulat miatt jobban melegszenek.Ami még kiváló az a Husqarna XP,de ez egy ezressel drágább.A Husqarna LS+ az rész szintetikus és ez is megfelel.Amire meg te gondolsz Stihl olaj az teljesen ásványi és még megüti az alapszintet és azért is forgalmazzák,mert veszik,de a másik kettő már sokkal korszerűbb és jobb .Én sem a gyári,sem a piros olajat nem tenném bele.Maradnék a két nagyon jó gyártó valamelyikénél,mert ezek már bizonyítottak.A HITACHI gépemhez én sem használom a gyári olajat ,mert az ásványi.Ma már egy gondos gazda a Simson-jába is szintetikust olajat használ,pláne fűkaszába.

2016. aug. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz szepen! Oleo pro sintet vettem!
2016. aug. 26. 13:48
 3/7 anonim ***** válasza:

.assza meg, eszembe nem jutott volna, hogy a Stihl a nevét adja egy ásványi olajhoz. Ezért nem is néztem utána. Régebben azt használtam, csak 4-5 éve tértem át az Oleo-Mac és McCulloch félszintetikusokra.

Anno egy Stihl márkakereskedő mondta, hogy nem tőle hallottam, de a központból mondták nekik, hogy a komolyabb vevőknek súgják meg, hogy ha Stihl olajat használnak, akkor többet tegyenek a benzinhez, mert 1:50-nel tönkremennek a gépek. Hát akkor ez volt az oka.

2016. aug. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1:40-nél nagyobb arányba nem jó keverni az etanol miatt,de amúgy sem kokszolja a motort a szintetikus,mert jól ég el.Neked,meg valóban az 1:50 es ásványi csökkentette a fűkasza motor élettartamát.
2016. aug. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

igazából nincs olyan hogy oleo mac,sthil, husqvarna stb...olaj

ezek is veszik nagy beszállítóktól át címkézik, saját márkára és eladják saját olaj ként,


máskor ha veszel teljesen szintetikusat vegyél, mondjuk husqvarna xp, vagy sthil HP ultra,


sokkal jobb a hőtűrésük, nem kokszolnak, jobb kenést biztosítanak,

de nyilván ha elnyomsz mondjuk 20 liter bekevert piros stihl olajat (ásványi) nem lesz semmi baj, mivel ezek a problémák mint, pl az említett kokszosodás, motor élettartam csökkenés, vagyis a két olaj közötti diferencia( ásványi,szintetikus) sok sok üzemóra után mutatná ki magát.


az oleo mac-ba nyugodtan bele lehet tenni a HQ,vagy s stihl-t, ugyan úgy oda vissza alapon lehet ezt csinálni,

csak az a lényeg hogy mindig szintetikus legyen a gépben

2016. aug. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös.20 liter ásványis benzinnel 15-17 órát is dolgozhat max fordulaton,ami ezzel az olajjal jobban megviseli a gépet a fulloshoz képest.Persze hogy nem muszáj a gyári márkával ellátott olajat venni,csak a minőségi szintetikusat.A Stihl-nek a Castrol szállít,de a Stihl színezi,dobozolja.
2016. aug. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

honnét tudod hogy a stihl-nek a castrol szállít ???


ja mert olvastad a fűkasza b.u.zi vagyok index forumon valamelyik vezér igazgatótól ?

2016. aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!