Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kígyóuborkából szedtem magot,...

Kígyóuborkából szedtem magot, de a nyálkás részt szűrőben sem tudom lemosni róla. Gond, ha így szárítom ki?

Figyelt kérdés
2016. szept. 1. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem. Ilyen állapotban van ugyan benne csírázásgátló anyag, de száradás hatására ez teljesen lebomlik.

Én a dróthálós szűrőben szoktam tisztítani. Csap alatt leöblítem, utána kézzel félkörben ide-oda simítgatom a magokat, a drót sok nyálkát lehoz. Megint leöblítem, megint simogatom, pár alkalom után már elég jól néz ki, akkor műanyag tányérba öntöm, szétterítem, kiszárítom, papírtasakban tárolom. (Papírra teríteni nem jó, mert ráragad.)

2016. szept. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rakd a magot olan anyagra,ami elszívja a nedvességet.

Ujság papír,és ki egy beton lapra .Az sem baj ha a piron marad,mert úgy is el lehet ültetni,már drazsirozva van .

Mikor későn szedtem ki a magot ,a cserépkályha tetején száritottam meg .

2016. szept. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
de abból lehet jövőre keserű ubi lesz
2016. szept. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Miért lenne belőle keserű, ha keseredésmentes fajtából szedem ki a magot?
2016. szept. 3. 10:11
 5/8 anonim ***** válasza:
ha hibrid fajta volt F1 jelzéssel annak a magjából már nem oylan lesz
2016. szept. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem az volt, egy elég drága fajtát vettem, épp ezért, hogy tudjam továbbszaporítani.
2016. szept. 4. 09:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy mennyit akarsz belőle jövőre ültetni, de ha keveset, akkor nem érdemes vele kínlódni.Manapság már a magvak nagyrésze hibrid (ahogy az előző hozzászóló is írta).

A szüleim mezőgazdasággal foglalkoztak egész életükben. Valamikor Ők is szedték a magokat, ma már nagyon ritka esetben teszik ezt meg. Pontosan azért, mert nem jó tapasztalatuk van a "szedett" magokkal.

Inkább csak kísérleti jelleggel érdemes ezt tenni.

2016. szept. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nem viccből vettem kb 8x annyiért a magot, mint a többi.

azokra rá volt írva, h F1, erre nem.

2016. szept. 4. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!