Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gyümölcsfákat érdemes...

Milyen gyümölcsfákat érdemes ilyen helyre ültetni?

Figyelt kérdés

Kb déli fekvésű domboldal.

Valamilyen szintű vályogtalaj van. Nyáron amikor kiszárad szét tud repedni. A környéken tölgyes erdők vannak.

A szomszédos telkeken sok a kivadult szilva de szerintem száraz nekik a terület. (Mindenesetre sok van belőlük és azt mondják meg kell nézni mi van szomszédoknál)

Az öntözés nem megoldott, illetve csak a nagy fák esetében. Az első pár év még belefér.

A környéken beérik a füge és a mandula. Meleg van.

Milyen gyümölcsfákat érdemes ide ültetni és milyen alanyon?



2016. szept. 19. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Lényegében leírtad, ha a füge is beérik, akkor a csonthéjasok: mandula, dió.
2016. szept. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor annak ellenére,hogy a sok a szilva azt inkább ne?

Meggyet és cseresznyét szeretnék.

A dió is vízigényes noha mindenhol nő.

2016. szept. 20. 11:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem délnyugati domboldalon van az egyik gyümölcsösöm, minden létező gyümölcsfélével. A termőréteg 40-60 cm nagyon kötött föld a szürke agyag felett. Ennek ellenére minden gyümölcs megterem. Nagyon aszályos években kisebbek a gyümölcsök, de nem vészesen.

Mondjuk, én karbantartom az egészet. Minden évben metszem, szükség esetén kisebb gyümölcsritkítást végzek. A földet rotával tartom tisztán, mert a fű kiszipákolná a vékony termőrétegből a vizet. Így le is zárom a repedéseket. (Ahol nincs rotázva, csak fű van, ott tele van nyáron 5 cm-es repedésekkel.)

Nézz szét a környéken, mások mit termelnek, de szerintem ha nem meszes a föld, akkor bármi megél.

2016. szept. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!