Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy lehet lassítani a rózsacs...

Hogy lehet lassítani a rózsacsokor hervadását? Valami praktika?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 19:01
 1/8 anonim válasza:
18%

Kend be jó alaposan Nutellával, utána énekelj neki Fekete Pákó hangján, majd dobd ki egy 10 emeletes ablakán!

Nekem bevált:)

2010. ápr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor hazaér a csokor, akkor a fürdőkádba jó sok hidegvizet kell ereszteni és el kell érni, hogy legalább fél óra hosszát az egész rózsacsokor mindenestül a víz alatt legyen. Én néhány tányérral szoktam lesúlyozni. Ekkor a rózsa a levelein és a bibón kerseztül fel tudja venni mindazt a vizet, amit elveszített, míg meghozták és nem volt vízben.

Ezután kell lecsöpögtetni és éles késsel ferdére metszeni a szárat, majd friss vízbe állítani.

A vizet ajánlatos naponta cserélni.


(Ha a csokor órákon keresztül utazott, míg hozzád elért - és addig víz nélkül volt - akkor már lehet, hogy ez sem használ...)

2010. ápr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az összes virág sokkal tovább marad életben ha a vázába a vízbe raksz pár csepp hipót!A klór tartalma miatt valamiért tovább friss marad a növény!
2010. ápr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ha ha....
2010. ápr. 28. 06:30
 5/8 anonim ***** válasza:

szia! igen a hipo nekem is bevált, és nem kell cserélgetni a vizet, csak naponta utántölteni.

a hipo lassítja a bomlást, ezért nem pusztul olyan gyorsan a virág.minden virágra jó.

üdv.

2010. ápr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én írtam a hipót, és nem viccből írtam!Látom a kérdező azt hitte gúnyból írom, pedig nem!!Valóban alkalmazzák, és én is!
2010. ápr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor neharagudj!Azt hittem tényleg viccelsz.Úgy tudtam hogy a hipo mindent kipusztíit
2010. ápr. 29. 08:23
 8/8 anonim válasza:
A rózsa szárát vágd vissza minden nap 1 centit, és a vízbe tegyél kevés cukrot.
2010. máj. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!