Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi ennek a növénykének a neve...

Mi ennek a növénykének a neve és mit lenne érdemes vele tennem?

Figyelt kérdés

Hagyjam ahogy van, vagy ültessem át, a fényes helyet szereti vagy inkább a sötétebbet? De a neve lenne a legérdekesebb, mert akkor rá tudok keresni, mit szeret.

Ajándékba kaptam, de "használati útmutató" viszont nem jött hozzá. :)


Kicsit már kókadnak a levelei:

[link]

Még egy kép róla:

[link]


Van egy korallvirágom is, amit tegnap kaptam. Idáig odakint volt, nálam jelenleg a szobában van, egész jó állapotban van, de nem tudom kell-e mostanság ültetni:

[link]


(Bocsánat a képek minőségéért, a telefonommal ennyit lehetett összehozni.)



2016. nov. 10. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Buzogányvirág

Tavasszal kell átültetni.

2016. nov. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
tipp:buzogányvirág
2016. nov. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
dieffenbachia néven keresd meg a neten
2016. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)
2016. nov. 10. 20:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha dieffenbachia, akkor sok fényt kíván (nem tűző napot) és legalább 20°C-ot de nem bírja a kiszáradást és a túlságosan száraz szobalevegőt. Átültetni legfeljebb majd tavasszal érdemes. A korallvirág ilyen téli időben hűvösebben tartandó (10-15 fok körül nagyon világos, akár napos helyen is, de csak egészen picit szabad öntözni, hogy az ültetőközeg még száraznak tűnjön öntözés után is. Átültetni legfeljebb tavasszal szabad, de nem biztos, hogy igényli, mert a pozsgások a gyorsan fejlődő gyökereik miatt nem igénylik a nagy területet.
2016. nov. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes válaszodat! :) Tuti hogy buzogányvirág. :) Még kis párásító kavicsok is vannak a földje tetején, viszont alulról abszolút nem tud elfolyni a víz, úgyhogy abból a díszes cserépből át kell tennem egy olyanba, aminek lyukas az alja.

Akkor a korallvirágot óvatosan öntözgetem, meg ha plusz fokok vannak, lehet kiteszem, mert a szobában 20 fok körül van mindig a hőmérséklet.

2016. nov. 10. 20:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Még mikor nem olvastam a kommentedet a kifolyástalan bödönről, akkor is az volt a tippem, hogy a dieffenbachia sárgulását és kókadását ez okozhatja, elrothadt a gyökerek egy része a pangó víztől. Vagy a cserépen lévő kavicsok is lehetnek bűnösek, mert ki tudja, milyen anyag ázik ki belőlük.

Mielőbb ültesd át. A trópusi növények növekedése állandó, nem időszakos, így bármikor lehet ültetni őket, ha elég meleg helyen tartod.


A korallvirágot ne pakolgasd hidegről a meleg szobába meg vissza, mert ez már túl nagy hősokkot jelent, le fognak száradni a levelei. (Lehet, hogy a mostani sárgulás is ettől van, hogy melegre hoztad.)

Folyamatosan szobában tartva nem lesz szép, és garantáltan nem fog virágozni, de még mindig jobb, mint ki-berakosgatni. Egy állandó, hűvös, fagymentes, világos hely kellene, szárazon tartva még a +1 fok is jó rövidebb ideig.

Átültetni nem kell, legfeljebb ha még tavaszig sem sikerül tönkretenni, akkor nyáron tápoldatozgasd.

2016. nov. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!