Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik az a növény ami éghető...

Melyik az a növény ami éghető gázt termel, és felgyújtja magát? És hogy keletkezik a szikra? Afrikában őshonos ha jól emlékszem.

Figyelt kérdés

#gáz #termelés #felgyújtja
2016. nov. 14. 17:51
 1/10 Trafó1 ***** válasza:
Erről még nem halottam csak égő csipkebokorról, azt próbálták megmagyarázni, hogy hogy történhetett, de gázos növényt még nem halottam.
2016. nov. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van,és azért csinálja hogy felégesse maga körül a növényzetet,és így terjeszkedjen.De előtte elszórja a magját,ami tűzálló.Valamilyen bokor.
2016. nov. 14. 18:15
 3/10 Trafó1 ***** válasza:
Ha kiderül melyik az írd meg, még sci-fiben sem olvastam ilyet.
2016. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha van türelmed megkeresni, nézd meg a médiaklikken/m5 kb 2-3 hete volt max 1 hónapja.De lehet felvettem és itt van a gépen,de nagyon sok minden van
2016. nov. 14. 19:31
 5/10 A kérdező kommentje:
most számolgattam,inkább 5-6 hete.
2016. nov. 14. 19:34
 6/10 A kérdező kommentje:
és narrátoros volt a film nem feliratos
2016. nov. 14. 19:38
 7/10 A kérdező kommentje:
Találtam valamit.És úgy dereng hogy pont a lényeg maradt le, mert betelt a pendrive:).Témában ehhez illik a legjobban. A film címe: A Csendes-óceán És október 11.-én volt délelőtt
2016. nov. 14. 20:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is láttam, ez szerintem nem egy "üzemszerűen" működő dolog, hanem néha megtörténik, több évente egyszer a területen.

Nem szikra kell hozzá, hanem egy viszonylag alacsony hőmérsékleten öngyulladó gáz fejlődik.

2016. nov. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Alacsony gyulladási hőmérsékletű éghető gáz? Hát ehhez azért valami spéci iniciáló hatás is kell, mert a hidrogénnek és a metánnak is 500 C fok felett van az öngyulladási hőmérséklete. A mocsarakban a lidércfényt (metánt) például a foszfor-hidrogén gyújtja be. Itt is kell lennie valami gyújtóforrásnak.

Vagy a hajnali harmat cseppjei működnek nagyítóüvegként a napsütésben. Vagy valami más mechanizmus gyújtja meg...

2016. nov. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok se fizikus se kémikus,de tudom hogy az acetilén 335°C-on gyullad, igaz ez "kevert" gáz, vagy úgy mondjam előállított (acetonban elnyeletett kalciumkarbid).És tudom hogy az oxigénpalackot olajos kézzel még csak megfogni is tilos.De ez is valamilyen olajos növény ha jól emlékszem.
2016. nov. 15. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!