Kezdőoldal » Otthon » Kert » Olyan időjárás weboldal, ahol...

Olyan időjárás weboldal, ahol a tegnapi és korábbi pontos időjárást látom, nem a jövőre vonatkozó becslést?

Figyelt kérdés
Tud valaki olyan weboldalt, ahol nem azt látom, hogy kb. milyen idő lehet a jövő héten, hanem azt látom, hogy milyen idő volt a múlt héten? Csak olyan weboldalakat ismerek, ahol órás felbontásban jósolják, hogy milyen idő várható, több-kevesebb pontossággal, de olyat egyet sem, ami leírná, hogy az elmúlt héten, adott napokon hány mm csapadék esett, hány fok volt stb. Pedig ez nagyon hasznos lenne pl. annak az eldöntésére, hogy kell-e pluszban locsolni, meg kell-e ismételni a permetezést, mikor fog előbújni a vetés, meg ilyesmi. Annak meg különösen jól jönne egy ilyen, aki nem ott lakik, ahol a művelt területe van.
2016. nov. 20. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
2016. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az időkép.hu portálon láthatóak a rendszerhez csatlakoztatott időjárás mérő automaták.

Ezek mért adatai publikusak, lagalábbis az elmúlt 24 óra minden különösebb forszírozás nélkül lehívható.

Én Debrecen-Józsán lakom, ezt szoktam nézni:


[link]

2016. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az időképre regisztrálsz,bejelentkezel,böngészhetsz az archívumokban.
2016. nov. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez adhat egy támpontot a locsoláshoz:

[link]


Viszont az a helyzet, hogy nálunk (kisvárosban) a város másik szélén elhelyezett automata nyári zivataroknál gyakran egész másokat szokott mérni, mint én az itthoni mérőmmel. 2 km-rel odébb 20 mm, nálunk 3. Vagy fordítva.


Nekem is van 32 km-re lévő telkem, én azt csináltam, hogy egy ottani rokonnak vettem egy csapadékmérőt, és alkalomadtán felhívom, hogy mennyi esett.

Éppenséggel, ilyen mérőt te is kirakhatsz a telekre, 400 Ft körül van.

2016. nov. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen az első válaszolónak. Nagyon jó az oldal, pontosan ilyenre gondoltam.
2016. nov. 24. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!