Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megtudnátok mondani milyen...

Megtudnátok mondani milyen levelek vannak a képen?

Figyelt kérdés

Sziasztok a segitségeteket szeretném kérni,mert én nembirtam rájönni hogy az alábbi képek milyen fák levelei lehetnek,suliba kéri a tanár :/


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2016. nov. 29. 00:35
 1/6 anonim ***** válasza:
A 4. szerintem borostyán.
2016. nov. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A 4. valóban borostyán, és az 5. szerintem tavirózsa (nem 100%). A 7.-et is ismerem, de fogalmam sincs mi a neve :D Húsos, vastag, telt levele van, kissé bársonyszerű (a kertünkben is van belőle). Ezeken kívül még ismerős az első, a harmadik, és a hatodik is, de sajna nem tudom a nevüket.
2016. nov. 29. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. babér, 2. hárs, 3. leander, 4. borostyán, 5. másfajta borostyán, 6. vadszőlő 7-et nem tudom
2016. nov. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán lehet egyértelműen meghatározni, hiszen a fényviszonyok is számítanak meg a levél fonákja is kellene. Úgy ítélem meg, hogy az 1. nem babér, a 2.-nál bizonytalan vagyok, bár hajlok a hárs felé. A 3. vagy leander vagy az ezüstfa (Elaeagnus angustifolia), a 4. borostyán meddő hajtás levele,az 5. valószínűleg a borostyán termő hajtásának levele, hajlok arra, hogy a 6. is az, a 7. pedig bangita (talán a ráncos levelű).
2016. nov. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1 nem babér, inkább bálványfa levélkéje (nem levele!)

2 biztos nem hárs, azoknak szélesebb a levele. a féloldalas levélváll jellemző a szilre, de ennyiből nem lehet határozni.

3 leander

4 borostyán

5 szerintem borostyán

6 borostyán

7 bangita

2016. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat ,sokat segitettetek :) :)
2016. dec. 1. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!