Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet kordában tartani...

Hogyan lehet kordában tartani a mentát, citromfüvet?

Figyelt kérdés
Otthon kiültettem a kertbe egy 2x2 méteres részre. Azt annak szántam, hogy ott nőhet és szaporodhat és terjedhet. De nem szeretném, ha azon kívül is előfordulna. Hogyan lehet kordában tartani? Ha meglátom, hogy kinő kitépem, vagy lehet máshogy is?
2016. nov. 30. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem a menta össze-vissza nő. :( A kitépés sem segít.

A citromfű viszont nekem egy bokor, az nem terjed szét.

2016. nov. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A mentám nekem is már egy éves volt és egy év alatt is rengeteget terjedt. A citromfű idei azzal még nincs tapasztalatom, de keresztanyám kertjéből hoztam, ott szinte mindenütt előfordul, szóval terjed az is szerintem.
2016. nov. 30. 14:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Citromfüvet én nem ültettem és mégis rengeteg volt,kitéptem gyökerestül de ujra kinőtt bár nem annyi

azt teheted hogy kitéped ami a határon kívül van

2016. nov. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A menta közvetlenül a földfelszín alatt terjed, elmegy egy év alatt egy méterre is.

Nem tudsz mást tenni, mint hogy kiszeded.

Az lenne még, hogy leásol valami tömör szegélyt, ami nem engedi szétfutni. Tömör dolog kell, mondjuk műanyag hullámlemezből vágott csík, mert pl. lerakott tégla között átbújik.

2016. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kb milyen mélyre kell leásni?
2016. nov. 30. 15:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezek gyökérről hajtanak, a gyökerük pedig a földfelszín közelében fut. Elvileg talán még 10 cm is elég lenne, de ha 30-40 cm-nyire leásol, az tutifix lesz. Nem is kell csak egy ásónyom szélességben, 8 méter, az kényelmesen megvan fél nap alatt, ha nem túl agyagos, köves a talaj és nem botlasz fagyökerekbe.
2016. nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már csak az a kérdés, hogy mit ássak le oda, hogy ne kelljen beruháznom :D De csak találok valami megfelelőt :) Köszönöm a segítséget.
2016. nov. 30. 16:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, 10 cm elég. Kizárt, hogy ennél mélyebbre menjen a hajtás.

Viszont ennek a módszernek a nagy hátránya, hogy egész évben kerülgetni kell a keretet, nem lehet csak úgy gyomtalanítani, vagy az első időben kapálni.

2016. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez pont úgy van, hogy a ház fala egyik oldalról határolja, ott megoldott. Már hozzáláttam a tervezéshez és eszembe jutott, hogy keresztapámnak van otthon ez a tipik lemez fürdőkád szél. Abból kettő darab és van egy oldal, ahonnan pedig egy ösvény határolja, arra szoktam járni, így talán oda sem kell.
2016. nov. 30. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!