Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja ennek a szobanövénynek?

Mi baja ennek a szobanövénynek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A lenti linken található szobanövény levelein nem régen fehér pamacsok jelentek meg, és egy pár levél közepe szemmel láthatólag beteg. Több ilyen növény is van de, csak ez az egy beteg.


Tudnátok segíteni, hogy mi ez, és van e rá valami megoldás? Előre is köszönöm!


[link]


[link]


[link]


2016. dec. 4. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez korallvirág, legvalószínűbb, hogy gyapjastetű van rajta (de ezt nagyítóval könnyű ellenőrizni). Fapálcikára tekert vattát hígított denaturált szeszbe (vagy pálinkába) mártva letörölhetők a levélről. Talán túl magas a tartási hőmérséklet ?
2016. dec. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) A pálinkát magam elfogyasztom, szinte kizárt, hogy virágra kenjem :). A denaturált szeszt kipróbálom.


Nem tudom, hogy miért lett ilyen. Van 10, csak ez az egy beteg. Nem is raktam a többi közelébe, ez a konyhában van 18-22 fok között. Mondjuk, ha főzünk, meleg van pára. De nem ott kezdődött, hanem egy napfényes déli szobában, olyan 24-25 fokban.

2016. dec. 4. 11:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnik gyapjastetűnek.

Legalább néhány állatot látni kellene szerintem a fotókon is, ha ilyen sok fehér foltot csinálnának. Plusz ragacsos mézharmat is lenne.

Lisztharmatra is hasonlít kicsit, de az ellen is szólnak dolgok.

2016. dec. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!