Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jól láttam, a bambusz nem...

Jól láttam, a bambusz nem hullajtja le a leveleit télen, valóban egyfajta örökzöld?

Figyelt kérdés
Olyan növényt keresek a kertbe, ami a kerítés mentén magasan jól takar egész évben. A tuja jött még szóba, de abból valami keskeny fajta kéne, mert nem szeretnénk, ha túlságosan szélesre nőne. Láttam nemrég bambuszt ilyen célra, és úgy néztem, nem lombhullató. Próbáltam "ráguglizni" de nem találtam még infót erről.

2016. dec. 5. 10:14
 1/7 anonim válasza:
A bambusz ,,örökzöld".
2016. dec. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Béla211 ***** válasza:
100%

[link]

Itt van egy bambusz fajta ami nálunk nagyon jó bírja és igénytelen. Egy hátránya van nagyon agresszív mindent képes benőni. Tuját ne ültess most, főleg ne smaragd fajtát, mert egy gombás fertőzés jött be az országba ami ellen nem nagyon lehet védekezni és nagyon erősen támadja az oszlopos fajtákat. Akkor inkább tiszafa abból is vannak oszlopos fajták.

2016. dec. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, a bambuszok nagyon agresszívek. A tiszafa helyett viszont inkább borókát javasolnám. A tiszafa lassan nő, az oszlopos borókák között viszont vannak gyorsan növő fajták is:

[link]

2016. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valami alacsony növésű bambusz is jó ilyen célra, csak egy a fontos: ne engedd szabadjára. Minden oldalról fél méter mélyen süllyessz le bármi időtálló dolgot, pl. horganyzott vaslemezt vagy műanyag hullámlemezt.
2016. dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A 170 cm magas léckerítés fölé kéne valami sövényszerűség az utcai fronton. Jó lenne, ha nem kéne hosszú éveket várni, míg megnő. Bambuszból pedig lehet kapni (ha jól néztem) már eleve magasakat.


Természetesen nem most akarom ültetni, így decemberben, csupán most tervezgetjük a kertet.

2016. dec. 5. 15:34
 6/7 anonim ***** válasza:
A bambuszból valóban lehet kapni magasakat, de mint előttem írták, kiirthatatlan gyommá tud válni. Ha közel van a szomszéd, örök vitára ad okot, ha be tud menni a járda alaá, azt is képes feltörni. Szóval jól gondold meg.
2016. dec. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt minden infót megtalálsz róla:

[link]

2016. dec. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!