Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi ennek a szobanövénynek a neve?

Mi ennek a szobanövénynek a neve?

Figyelt kérdés
hosszúkás zöld levelű viszont az erezete és a levelek szára sötét lila, nem tudom hogy van e virága és ha an az miylen színű, mert most kaptam :)
2010. máj. 2. 10:59
 1/7 A kérdező kommentje:
fontos!
2010. máj. 2. 12:13
 2/7 anonim ***** válasza:
Fotózd le more, mert így nem tudom!
2010. máj. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem tudok képet feltenni sajnos :( nem találom az adatkábelem :(
2010. máj. 3. 11:20
 4/7 anonim ***** válasza:
nézd körül a drecaena marginata körül
2010. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
rákerestem valami hasonló csak nincs a növénynek fás része és egy kicsit szélesebb a levele:)
2010. máj. 4. 20:38
 6/7 A kérdező kommentje:
sötét zöld a levele és ilyen sötét bordós lilás az erezete a leveleken plusz a levél szárai is ilyen lilásak de csak levelekből áll és nem ágazik szét csak felfele nő
2010. máj. 4. 20:40
 7/7 hell-ikon ***** válasza:

Én valamilyen Calathea-ra tippelnék, de kép nélkül majdnem lehetetlen az azonosítás. Mert ezen belül és ezen túl is elég sok minden lehet, még ha csak egy - egy nemzetség alapfajait veszem alapul, a kertészeti változatokról (ami érinthet, színt, formát, bármit) már nem is beszélve.


Íme egy link, itt láthatsz néhány chalathea-t, ebből lehet nem tudod meg pontosan mi is a növényed, de ki indulási pontnak jó lehet, ha komolyabban hasonlít valamelyikre:

[link]

2010. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!