Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy présházam, kb 7000nm...

Van egy présházam, kb 7000nm telekkel, van rajta egy akácos rész, ami egy nagyobb akácos dzsumbuly része ami 8-10 másik telekre kiterjed, kiírthatom az erdő részletemet, vagy nemszabad?

Figyelt kérdés
Apám szerint nagyon megbüntetnének érte, de én meg szeretném kiírtani mert nem tud bejönni a telekre egy traktor sem és nyáron meg sok gaz miatt fenyegettek a szomszédok, hogy feljelentenek... kb 7méter széles 25-30 méter hosszú erdő részletről lenne szó...

2016. dec. 22. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
körbevágod a tövénél. kiszárad majd kihívod az erdészt, megállapítja hogy ki kell vágni és kész.
2016. dec. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni, hogy milyen művelési ágban van bejegyezve a földhivatalban az a rész. Ha présház is van a telken, akkor lehet hogy szőlő, vagy gyümölcsös. Ilyenkor minden további engedély nélkül kivághatod, hiszen csak helyreállítod az eredeti állapotot. Ha erdő művelési ágú, akkor is van lényeges különbség belterületi, és külterületi erdő között. Ha külterületi az erdő, akkor van szívás, mert kell művelési terv, kivágási engedély, visszatelepítés stb.
2016. dec. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A baj, hogy emögött a rész mögött, még van egy 7méter* kb 50 méteres telekrész és itt bizony nyáron burjánzik a parlagfű, vadkender, minden, nyakig érő magasságig, ami nem kis szó, mivel 197cm vagyok...

És ha esetleg az jön ki, hogy külterületi erdő, megoldás lehet a problémámra, ha erdősítem ezt a részt is? Gondolom a szomszédok nagy örömére :)

De szerintem akácfa cserjéket százával tudnék kiszedni tavasszal az erdős részből.

2016. dec. 22. 11:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján nagyon kétlem, hogy hivatalosan is erdő lenne.

Nézz utána azért. Ha nincs meg a papírod, akkor a földhivatalban ingyen megmondják. De szerintem már reszelheted a láncot a fűrészen.

2016. dec. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom az illetékes erdészeti igazgatóságon kell rá engedélyt kérned. Amúgy meg vágd ki szó nélkül a francba, ha tényleg csak egy dzsumbuj.
2016. dec. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ha tényleg nem szabad, mint ahogy apukám mondja, akkor a kedves szomszédaim, akik a gaz miatt is fel akarnak jelenteni... konkrétan zsaroltak és pénzt kértek nyáron, hogy ne jelentsenek fel... ha kivágnám azért is feljelentenének szerintem...

Egyenetlen volt a telekhatár, ezért földmérővel kijelöltettem mert kerítést is akarok majd, és az évek alatt elszántottak 1-1.5 métereket a telekből amit én megkaptam és azóta fújnak rám, mert én "loptam" el az ő telküket... de persze mert látott már bárki hullámos telekhatárt... keskeny telek majd 800 méter hosszú, elég látványos volt :(

2016. dec. 24. 21:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Megmondod nekik, hogyha nem jelentenek fel akkor te se őket. Valami ürügyet úgyis lehet találni. Ha már ilyen jó szomszédok.
2016. dec. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!