Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy Agrimotor 3WF-3...

Van egy Agrimotor 3WF-3 típusú permetezőm az a gondom vele, hogy ha a levegőfújó csövet a vízszintesnél magasabbra emelem akkor nem igazán nyomja a permetlevet csak a levegőt mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
gázkar 5-ös állásban használtam, jól lezártam a permetlé tartályt, tudom kisebb nyomást állít fel azért, a permetlé adagoló "csap" 4-es állásban volt.
2016. dec. 31. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pl. rossz a tető tömítése, elszökik a nyomás.
2016. dec. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Így van . Elszökik a nyomás jobban húzd rá a tetejét ha akkor se cserélj tömítést nekem is tönkre ment az évek alatt.
2016. dec. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És utána akkor fej fölé is fogja vinni a permetszert?
2017. jan. 1. 12:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, elnézést kell kérnünk, mert hülyeséget írtunk. Fel sem merült bennem, hogy létezik túlnyomás nélküli tartállyal motoros gép.

Ami Agrimotort én láttam, annak a tartálya is túlnyomásos volt.


Erre viszont azt írják a neten, hogy nem túlnyomásos, hanem ejtőtartályos, ezért magasabb fák permetezésére nem alkalmas.

Vagyis, ha most van igazam, és nem nyom levegőt a permettartályba, akkor csak azt csinálhatod, hogy nem permetezel fákat, vagy pedig ezt eladod, és veszel helyette másik fajtát, pl. Agrimotor 3W-650-et, ha ilyen olcsót akarsz.

2017. jan. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pedig a "turbinaházból" a tartályban jön fel egy cső ami a tartály "kupakjába" csatlakozik és elv túlnyomásos
2017. jan. 1. 17:48
 6/11 A kérdező kommentje:

Totál ugyan ez a gép:

https://www.youtube.com/watch?v=jzXVclgWNUA

itt lehet látni hogy fújja a permetlét (ez lehet hogy csak víz sőt biztos) de amikor itthon fel lett emelve hasonlóképpen mint a videóban látható nem fújta a permetanyagot.

2017. jan. 1. 18:03
 7/11 A kérdező kommentje:
Vagy ha esetleg a név miatt nem lehet ugyanaz mert Atomizor akkor bocsánat, de külsőre megszólalásig ugyanolyan mint az enyém.
2017. jan. 1. 18:05
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor meg mégis jól írtuk, és a neten írtak hülyeséget. Nem is egy helyen olvastam pedig, mert biztos akartam lenni benne, mielőtt lehülyézem magam. :)


Hát ha megy egy levegőcső a tartályba, és mégsem szór felemelt karral, akkor nyilvánvalóan elveszik a nyomás. Akkor feltehetőleg a fedél tömítése a hibás, ahogy írtuk.

2017. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm. Öö a túlnyomás nem ilyen pl 30 barra értendő (direkt írtam ennyit) hanem csak annyi kell, hogy az összes lét ki tudja juttatni avagy nyomni a porlasztórészhet a fúvócső végénél tehát itt olyan 1-2 bar elég már vagy lehet annyi sem kell, a könyvében is írja idézem: "4 - levegő cső (a turbina házból kis mértékű nyomást vezet fel a tartályba, ami segíti a permetlé kijuttatását)"

Kérem itt egy mellékelt kép a könyvből:

[link]

2017. jan. 2. 08:52
 10/11 A kérdező kommentje:
Majd megnézem a tartály fedelét hátha csak a tömítés nem fekszik fel rendesen
2017. jan. 2. 08:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!