Kezdőoldal » Otthon » Kert » A gyöngyvirág mérgező?

A gyöngyvirág mérgező?

Figyelt kérdés
Olvastam az interneten és tudni szeretném, hogy mennyi igaz belőle. Ha véletlen kutya- macska lenyeli vagy megrágja attól nem lesz baja? Emberre mérgező?

2017. jan. 15. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Se a kutya se a macska nem szereti, tudtommal a gyökere mérgező, de a neten könnyen utána nézhetel a növény jellemzésének.
2017. jan. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Emberre konkrétan HALÁLOSAN mérgező. Bele lehet halni, ha megeszed, akár a levelét, akár a termését. Pár éve meghalt egy bokszedző, aki medvehagymának nézte, és megette a gyöngyvirág levelét...

Kutya-macskára is mérgező a gyöngyvirág, de azt, hogy rájuk is halálosan-e, azt már nem tudom.

2017. jan. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy felnőtnek mennyit kell enni belőle hogy halálos legyen? Egy levél is elég? Mert ha igen akkor nem nagyon nyulkálok hozzá többet. (Nem mintha megenni akartam volna.)
2017. jan. 15. 16:25
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Minden része, sőt az illata is mérgező.

Az előttem írónak igaza van, akire hivatkozik, max 2 levelet kert össze medvehagyma levelével.

2017. jan. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

A neten valahogy egész mást írnak...

Ha 1 levelet megeszel, akkor kicsit rosszul érzed magad, körbef.sod a wc-t, másnapra elfelejted.

Egy felnőtt embernek kell vagy 10 levél, ha bele akar halni.


Semmilyen állat nem eszi meg a levelét. Ember se, ha van egy kis esze, és megszagolja. Nálunk kb. 40 éve van vagy 10 m2, és se kutya, se macska, se tyúk nem döglött meg tőle.

2017. jan. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen az,de nagyon sok szobanövény az,pl a filodentró is
2017. jan. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A gyöngyvirág gyökere szívgyógyszer alapanyag, igen erős méreg, minden részében (virág, termés, gyökere, levele is). De állatok nem eszik meg, se macska, se kutya, se kecske.

[link]

2017. jan. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 szer is lezabálták a tyúkok az összeset, úgy 3m2, de semmi bajuk sem lett tőle, én is csodálkoztam. Népi orvoslásban készítenek(-tettek) belőle főzetet; elég mérgező emberre az tuti.
2017. jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 pgyomber válasza:
Bőrön át nem mérgező - hisz dísznövényként vázába is teszik. Nyilván a kerti munka után moss kezet - de ezt az ember amúgy is megteszi.
2017. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki leszedi a medvehagyma levelével együtt és megeszi, az belehal. Nem egy ilyen eset történt az utóbbi években. Emberre halálosan mérgező.
2017. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!