Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan füvesítsem, gyepesítsem...

Hogyan füvesítsem, gyepesítsem a tavaly még gyomos területet?

Figyelt kérdés
A kérdéses terület régebb veteményes volt, viszont a múlt évben nem volt már ültetve rá semmi ezért viszonylag elgyomosodott és vastagabb fű nőtt rajta egy-egy helyen. Szeretném a ház udvarával összecsatolni és begyepesíteni. Mit tanácsoltok hogyan fogjak neki, hogy a gyom ne nőjön idén csak a fű amit vetek? Ajánlották, hogy vessek lóherét ami elnyomja egy idő után a gyomot is. Mi a véleményetek tanácsotok?

2017. jan. 17. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi megszüntettünk egy tégla tűzrakóhelyet,egy kerti wc melletti deszkahalmot(volt ott minden Fasta váltó egy komplett motor egyebek) és a gyerekek csúzdája alatti árnyékos tárolót. Semmit nem csináltam csak kidobáltam a szemetet,felgereblyéztem és beszórtam TESCÓS legolcsóbb fűmaggal. Picit belegereblyéztem,megtaposgattam,pici vízzel meglocsoltam. Olyan fű nőtt komám hogy nem is hiszem el.Gyönyörű világoszöld. Most mindenhova azt szórjuk mert gyorsabban nő mint a gaz. Nagyon jó. Ott is kinő ahol alig kap napfényt.
2017. jan. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi hogy próbából szórtam a homokozóba is és ott is kinőtt!
2017. jan. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahol a vetéskor összesen "egy pici vízzel" kell meglocsolni a füvet, az Anglia. Mert ott minden nap esik az eső.
2017. jan. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A lóhere nem jó ötlet. Az pont, hogy el szokott gyomosodni. Szerintem az első évben vesd be mustárral. Amikor kb 10 cm, vágd le, (hagyd rajta) aztán szórd be ismét. Nem olyan költséges, mint elsőre látszik. Gazdaboltokban nagy tételben lehet mustármagot venni, és jóval olcsóbb minden más megoldásnál. Ráadásul remek N pótló.
2017. jan. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!